reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram uygulaması bir platformu daha terk etti

Geçtiğimiz günlerde Apple Watch desteğini çeken Instagram, şimdi de Microsoft’un çevrim içi mağazasında benzer bir değişime gidiyor.

Apple Watch’un uygulama desteğini sonlandıran Instagram, Windows 10 Mobile platformu için de benzer bir karar almış gibi görünüyor. Microsoft‘un çevrim içi mağazasından mobil versiyonu kaldırılan uygulama tarafından resmi bir açıklama ise yapılmadı. Öte yandan uygulamaların tek tek Windows 10 Mobile desteğini çektiği düşünülünce çok da şaşırtıcı bir karar olmadığı ortada. Ancak popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının Windows’a desteği Apple Watch’a kıyasla daha başarılıydı. Geçtiğimiz yıllarda hem Windows 10 PC hem de mobil versiyonu için pek çok güncelleme yayınlayan firma geçtiğimiz eylül ayında platformlara pek çok yeni özelliğini de getirmişti. Uygulamanın şimdi sadece PC desteği verdiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geç erişim

Instagram’ın Windows 10 Mobile macerasına başlaması ise hayli sancılı olmuştu. 6 yıl boyunca kullanıcıları bekleten uygulama ilk çıktığında da beta sürümüyle kullanıcılarla buluşmuştu. Windows 10 Mobile’ın önlenemez düşüşü ardından firmanın da artık bu alana yatırım yapmaması ise oldukça normal. Apple Watch için de uzun süre güncelleme çıkarmayan popüler fotoğraf paylaşım uygulaması geçtiğimiz haftalarda watchOS desteğini de tamamen kaldırmış ve yeniden getirip getirmeyeceği konusunda da bir açıklama yapmamıştı. Apple cephesindeki bu değişimin sebebi ise Apple’ın uygulama üreticilerini uygulamaları güncellemeye zorlaması. Instagram bu alanda watchOS için neredeyse hiç güncelleme yayınlamadığından, sonunda çareyi uygulamayı tamamen kaldırmakta bulmuş gibi görünüyor.