reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da açık yakalayan 10 yaşındaki çocuğa büyük ödül

Çocukları teknolojiden tamamen izole bir şekilde yetiştirmek çok da iyi bir fikir olmayabilir. Henüz bir Facebook hesabı açacak yaşta dahi olmayan 10 yaşındaki Jani, Instagram‘ın açığını keşfederek para ödülü kazananlar kervanına katıldı.

Tam ismi açıklanmayan Jani’nin yaşı küçük olabilir ancak bu teknolojiyi zehir gibi kullandığı gerçeğini değiştirmiyor. Finli çocuk, Facebook’un hata bulana verdiği ödüllerden birini alan en genç internet kullanıcısı. Bulduğu açık sayesinde Instagram’da herhangi birinin hesabında istediği mesajı silebilen Jani, Fin yayınlarından Iltalehti‘ye “Herkesi ortadan kaldırabilirdim. Justin Bieber’ı bile.” diye bir açıklama yapmayı da ihmal etmiyor.

Facebook’un Forbes‘a yaptığı açıklamaya göre, Jani bulduğu bu hatayı Facebook’un test için attığı yorumlardan birini silerek kanıtlamış. Şubat sonu giderilen hatanın ardından 10 bin dolarlık ödül de mart ayında Jani’ye teslim edilmiş. Facebook’tan ödül kapmayı başaran bir önceki en genç çocuğun 13 yaşında olduğunu da hatırlatalım.