reklamı kapat

POPÜLER

Patlayan otomobil parçalarının muhteşem görüntüsü [Video]

Yukarıda gördükleriniz gerçek birer fotoğraf. Ancak merak etmeyin, yapım aşamasında kullanılan hiçbir otomobil zarar görmemiştir.

İsviçreli sanatçı Fabian Oefner tarafından gerçekleştirilen bu ilginç fotoğraf çalışması, ikonik otomobillerin patlatılıp tüm parçalarının sağa sola saçılmasını öngörüyor. Ancak işin perde arkası bu kadar basit değil. Otomobilleri ve tüm parçalarını gerçeğe uygun olarak modelleyen Oefner, çizim aşamasından yapım aşamasına kadar her şeyi ince ince işliyor. Elde ettiği otomobil parçalarının replikalarını önce tek tek fotoğraflayıp daha sonra hepsini aynı karedeymiş gibi bir araya topluyor.

“Eğer otomobiller patlasaydı parçaları nereye giderdi?” sorusunun cevabını da biraz hayal gücü kullanarak hallediyor. Sanatçı, parçaların havada asılı kalma hissini ise ipler yoluyla sağlıyor. Anlatınca basitmiş gibi gelen ancak fazlasıyla ustalık gerektiren bu işlemi, aşağıdaki yapılış videosundan izleyebilirsiniz. Sanatçının 2013’te başladığı ve hala devam ettirdiği “Disintegrating” adlı çalışmasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

VİDEO