reklamı kapat

POPÜLER

Intel

Intel’den 2019 Mac’lere güç verecek Sunny Cove tabanlı işlemciler

Intel, günümüzde performans ve güç verimliliğini artırmak için tasarlanan yeni nesil işlemci mikro mimarisi olan Sunny Cove‘ı tanıttı. Intel işlemci sunacağı performansla fark yaratacağa benziyor.

10 nm’lik bir süreç üzerine kurulu olan Sunny Cove mikro mimarisi, gelecek yılki şirketlere göre gelecek nesil Core ve Xeon işlemcilerin temelini oluşturacak ve MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro, Mac Pro ve Mac mini gibi bilgisayarlarda kullanılacak. Intel ayrıca yeni Gen11 entegre grafiklerini Skylake tabanlı işlemcilerle eşleştirilen Gen9 grafiklerinin performansını iki katına çıkardı. Gen11 grafikleri, kısıtlı güç durumlarında 4K video akışını ve 8K içerik oluşturmayı destekleyecek ve daha sorunsuz oyun için Intel’in Adaptive Sync teknolojisine sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel’in yeni nesil işlemcisini ne zaman ve hangi bilgisayarlarda göreceğiz?

Intel’in yeni işlemcisini önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak MacBook Pro ve iMac gibi bilgisayarlarda yer alması bekleniyor. Güçlü performans arayanların yeni gözdesi olacağa benzeyen işlemcinin 2019 yılında diğer bilgisayar üreticileri tarafından da tercih edileceğini şimdide belirtebiliriz. Apple’ın gelecekte kendi işlemcisini tercih edeceği konuşuluyor. Şirketin Sunny Cove tabanlı Intel işlemciyi uzun süre kullanması beklenmiyor. Intel işlemcinin fiyatları ise henüz açığa çıkmadı. Intel işlemci hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

Yeni Samsung Galaxy Note 9 videosu