reklamı kapat

POPÜLER

Intel NUC

Intel’den mini NUC ailesine AMD Vega’lı yeni üye

İşlemci devi Intel, uzun süredir devam ettirdiği mini NUC bilgisayar ailesine CES 2018 kapsamında yeni bir model ekledi. AMD Vega GPU birimine sahip bilgisayar performanslarıyla göz dolduruyor.

Şirketin “Hades Canyon” kod adını verdiği yeni NUC modeli, 2016 yılında tanıtılan “Skull Canyon” serisinden biraz daha kalın ve uzun. Ancak buna rağmen oldukça kompakt olan bilgisayar, VR kullanıma hazır en ufak sistem olarak lanse ediliyor. Bu yeni sistem iki farklı versiyon haline elde edilebiliyor. İlk versiyon gücünü yeni tanıtılan AMD RX Vega M GH GPU’lu Intel Core i7-8809G işlemciden alıyor. Altta yer alan diğer model ise AMD RX Vega M GL GPU’lu Intel Core i7-8705G üzerine kuruluyor. Ortak olarak oldukça güçlü olan sistemler, ufak boyutlarına rağmen birçok modern oyunu 1080p çözünürlükte saniyede 60 kare oynatabiliyor. Sistemler giriş çıkış portu konusunda da oldukça cömert. Bu noktada iki adet Thunderbolt 3 USB-C portu, iki adet gigabit Ethernet portu, iki adet Mini Display portu, dört USB 3.1 Type-A, HDMI ve hibrit 3.5mm/optik portu kullanıcılara sunuluyor.

Intel NUC
Intel NUC

Intel, yeni NUC modeliyle çıtayı yükseltiyor

Kişilerin kendi depolama, RAM ve aksesuarlarını takabildiği cihazın 799 dolar başlangıç fiyatı bulunuyor. Özellikle dış tasarımıyla oldukça kışkırtıcı duran bilgisayar, ufak alanda yüksek performans isteyenleri memnun edecek gibi duruyor.