reklamı kapat

POPÜLER

Intel kendi artırılmış gerçeklik cihazını geliştirmeye çok yakın

Teknoloji devleri yoğun olarak sanal gerçeklik cihazlarına rağbet gösteriyor. Neredeyse her büyük teknoloji şirketi kendi sanal gerçeklik gözlüklerini hazırlamak için kolları sıvamış durumda. Öte yandan bir diğer önemli teknoloji olan artırılmış gerçekliğe o kadar fazla ilgi gösterilmiyor. Söylenenlere göre Intel, artırılmış gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürerek bu alanda liderlik koltuğuna oturmayı amaçlıyor.

The Wall Street Journal’ın haberine göre Intel, artırılmış gerçeklik gözlükleriyle ilgileniyor. Intel RealSense‘in başındaki isim Achin Bhowmik, The Wall Street Journal’a verdiği röportajda RealSense’in nasıl daha gelişmiş hale getirilebileceği yönünde bazı açıklamalarda bulundu. Ekosistemi oluşturabilmek için tüm deneyimi baştan aşağı kendilerinin oluşturması gerektiğini belirten Bhowmik’in bu sözleri, Intel’in yakın zamanda artırılmış gerçeklik piyasasına adım atacağı yönünde yorumlandı.

Intel’in geliştireceği olası bir artırılmış gerçeklik gözlüğünün son kullanıcıya yönelik olmayacağı düşünülüyor. Bunun yerine gözlüğün diğer cihaz üreticileri tarafından satın alınması amaçlanıyor. Intel’in gerçekten bu sektöre adım atıp atmayacağını görmemiz için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER