reklamı kapat

POPÜLER

Intel’den kredi kartı boyutunda bilgisayar: Compute Card [Video]

18 çekirdekli Core i9 işlemcisini tanıtan Intel, kredi kartı boyutundaki bilgisayarı Compute Card ile detayları Computex Fuarı’nda duyurdu. İlk kez CES Fuarı’nda lanse edilen bilgisayarı kullanabilmek için bir dock ünitesine yerleştirilmesi gerekiyor.

NextDock isimli şirket geçtiğimiz ocak ayında Intel Compute Card ile uyumlu dock ünitesini görücüye çıkardığı hatırlatalım. Lenovo, HP ve Dell gibi şirketlerin de Intel Compute Card’a destek veren ürünler geliştirdiğini biliyoruz. Intel Compute Card, dört farklı seçenekle kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. Celeron N3450, Pentium N4200, yedinci nesil Intel Core i3 (m3-7Y30) veya yedinci nesil Core i5 vPro (i5-7Y57) işlemci seçeneğiyle satın alınabilen bilgisayarda 4 GB DDR3 RAM kullanılıyor. 64 GB eMMC veya 128 GB Intel SSD seçeneği sunan ufak boyuttaki bilgisayarda Intel Wireless AC 7265 veya AC 7285 kablosuz bağlantı seçeneği bulunuyor.


94,5 x 55 mm boyut ölçülerinde üretilen bilgisayar, gelecekte güçlü bilgisayarların cep boyutunda olabileceğinin sinyalini veriyor. Ağustos ayında sevkiyatı başlayacak Intel Compute Card’ın fiyatının ne olacağı ise kısa bir süre sonra açığa çıkacak.

VİDEO