reklamı kapat

POPÜLER

İnternete düşen yeni Windows 9 görüntüleri daha rahat kullanıma işaret ediyor

Microsoft, Windows‘un yeni sürümündeki Başlat Menüsü’nü gösteren görselleri daha önce yayınlamıştı. Ancak internete yeni düşen ekran görüntüleri, tasarımdaki büyük değişikliği daha yakından inceleme imkanı veriyor. myce‘ta ortaya çıkan iki ekran görüntüsünde “Threshold” kod adlı geliştirme kapsamında tasarlanan Başlat Menüsü görülüyor.

Windows’un yeni sürümü, Microsoft’un Threshold kapsamında üzerinde çalıştığı çeşitli yazılım bileşenlerinden biri. Şu anda Windows 8.1 Pro olarak etiketlense de, bu sürümün test aşamaları bitip nihai aşamaya geçildiğinde Windows 9 adını alması bekleniyor. Nisan ayında gösterilen ekran görüntüleriyle yenileri karşılaştırıldığında, Metro tipi uygulamaların geleneksel uygulamaların yanı sıra menüye tutturulduğu görülüyor. Ayrıca Windows’un masaüstündeki Metro tipi uygulamaların isteğe göre pencere içi veya tam ekran olarak çalışmasına imkan vereceği anlaşılıyor. Bu değişiklik de, Microsoft’un Windows’u klavye ve fareyle daha rahat kullanılabilecek hale getirme hedefiyle örtüşüyor.

Microsoft’un Threshold kapsamında yeni Windows sürümüyle birlikte Xbox One işletim sistemine getirdiği iyileştirmeleri 2015 başında sunması bekleniyor.

windows9

windows9_2