reklamı kapat

POPÜLER

Windows Blue’nun ekran görüntüleri internete düştü

Microsoft‘un geçtiğimiz şubat ayında ortaya çıkan, işletim sisteminin gelecek nesil versiyonu Windows Blue‘nun ilk sürümünün ekran görüntüleri internete düştü. Şirketin CEO‘su Steve Ballmer‘ın 57’nci yaş gününü kutladığı günde internete sızan görüntülere bakılırsa Windows Blue’nun ilk sürümü Build 9364 olarak adlandırılıyor.
Windows Blue
Winforum isimli internet sitesi tarafından yayınlanan görüntülere bakılırsa Micorosoft, Windows’un yeni versiyonunda başlat ekranını daha da büyütüp, daha küçük kutucuk seçeneklerini kullanıcılara sunacak. Microsoft, buna ek olarak kullanıcılara renk özelleştirmeleri konusunda daha fazla kontrol sunacak.
Windows Blue
Belirtilenlere göre Windows Blue’da Snap Views olarak adlandırılan yeni bir görüntüleme modu olacak. Bu görüntüleme modu kullanıcılara uygulamaları Windows 8 görünümü içinde yan yana görüntüleme olanağı sunacak. Kullanıcılar bu mod sayesinde iki farklı Windows 8 uygulamasını ekranı yüzde 50-50 paylaşacak şekilde görüntüleyebilecek. Kullanıcıların dört farklı uygulamayı aynı anda yan yana görüntüleyebileceklerini de belirtelim. Üçüncü taraf uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını Snap Views modunu destekleyecek şekilde optimize edebileceği de belirtiliyor.
Windows Blue
Microsoft’un ekranın sağ kenarında görünen sütunda da bazı değişikliğe gideceği ifade ediliyor. Microsoft’un charms olarak adlandırılan bu sütuna yeni bir oynat seçeneği ekleyeceği söyleniyor. Son olarak Windows Blue’nın ekran görüntüleri arasında Internet Explorer 11 de göze çarpıyor. Yeni tarayıcının ne gibi yenilikleri kullanıcılara sunacağı ise belirsizliğini koruyor. Windows Blue’nun tam olarak ne zaman satışa sunulacağı belli olmasa da iddialar Windows Blue’nun ekim ayında piyasada olacağı yönünde. Bu iddiaların doğru olup olmadığını ise hep birlikte göreceğiz.
Windows Blue
Windows Blue