reklamı kapat

POPÜLER

iOS 11 sayesinde AirPods’u dokunarak kontrol etmek mümkün [Video]

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından resmen tanıtılan iOS 11‘a dair yeni özellikler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu defa iOS 11 güncellemesinin AirPods‘u çok daha kullanışlı hale getirdiği ortaya çıktı. Bu gelişme AirPods sahibi kullanıcıları fazlasıyla memnun etti.

Kısaca dile getirmek gerekirse AirPods kablosuz bir kulaklık olmasına rağmen dokunmatik olarak kontrol edilemiyordu. Örneğin kulaklıklardan birine dokunarak sesi açıp kapatmak mümkün değildi. Bu büyük bir probleme neden olmasa da, eksikliği kullanıcılar tarafından net bir şekilde hissediliyordu. iOS 11 sayesinde AirPods’u dokunarak kontrol etmek artık mümkün.

Apple‘ın iOS 11’i tanıtırken dile getirmediği bu yeni özellik Appsolutely Tech isimli YouTube kanalı tarafından geniş kitlelere duyuruldu. Bu özelliği kullanabilmek için iPhone’daki bluetooth ayarlarına gitmek gerekiyor. Bağlı cihazlar bölümünden AirPods’u buluyoruz. Yanındaki i kutusuna basıyoruz. Açılan bölümde kablosuz kulaklıkların sağ ve sol olarak ayrıldığını görüyoruz. Burada Siri’yi aktive etme, çalma / durdurma, sonraki şarkı ve önceki şarkı gibi seçenekler yer alıyor. Bu sayede örneğin sağ kulaklığa iki kez dokunduğunuzda önceki şarkıya dönebilir, sola iki kere dokunarak sonraki şarkıya geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 11 ile birlikte gelen özellikler arasında henüz AirPods ses kontrolü yer almıyor. Bu özelliğin de yakında kullanıma sunulması bekleniyor.