reklamı kapat

POPÜLER

iOS 17 iOS 17.0.1 LOG Tasarım

iOS 17.1 güncellemesi bu akşam çıkabilir

Şu an aktif olarak beta testleri gerçekleştirilen iOS 17.1 güncellemesi için resmi çıkış bu akşam yapılacak gibi görünüyor.

Elbette yüzde 100 kesin değil ancak bu akşam iOS 17.1 güncellemesi iOS 17’ye geçen her telefon modeli için gönderilebilir. Aslında 24 Ekim tarihi daha önce de ortaya çıkmış, Fransa’daki resmi bir kurum “SAR” olayının 24 Ekim tarihinde çözüleceğini belirtmişti. Peki yeni sürüm için tam olarak neler biliniyor? Son bilgilere göre sürüm iPhone 15’lerde görülen ekran yanması tarzındaki çok ciddi bozuk görüntü problemini ortadan kaldıracak (Donanımsal olmaması sevindirdi). Güncelleme aynı zamanda özel ayarlanan ya da satın alınan zil seslerinin görünmemesine neden olabilen bir hatayı düzeltecek, iPhone klavyesinin yavaşlamasına neden olan can sıkıcı problem de tamamen ortadan kaldırılacak. Kaza algılama sisteminde de ufak iyileştirmeler yapacak Apple, iOS 17.1 ile Fransa ve iPhone 12 merkezli SAR konusuna artık kesin olarak son noktayı koyacak. Resmi kurumlar tarafından onaylanan güncelleme ile detaylarına burada yer verdiğimiz konuda bir soru işareti kalmayacak. Yeni sürüm, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in “eylem butonuyla” alakalı bir yenilik de getirecek. Burada odak nokta telefonların cepte bulunduğu durumlar olacak, sistem telefonlardaki yakınlık sensörünü kullanarak 15 Pro ve 15 Pro Max’in cepte olduğunu anlayacak. Bu algılandığı zaman eylem butonunun kontrol yapısı değişecek, bazı işlemlerin aktif edilmesi için daha uzun basılması gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni sürüm ile beraber ayrıca Kamera, El Feneri, Sesli Not, Odak ve Büyüteç gibi işlevlerin iPhone cepteyken eylem butonu ile aktif edilmesi de durdurulacak. Bunlar getiriliyor çünkü yapısı değişen buton nedeniyle cepte istenmeyen özellikler yanlışlıkla aktif edilebiliyor. iOS 17.1 sürümünde ayrıca AirDrop aktarımlarını yapmak için hücresel veri kullanmayı seçmenizi sağlayacak yeni bir ayar da olacak. Güncelleme ek olarak, bekleme modu aktif edildikten 20 saniye sonra ekranın otomatik olarak kapanması için yeni bir seçenek de getiriyor.

iOS 17.1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER