reklamı kapat

POPÜLER

iOS 17 iOS 17.0.1 LOG Tasarım

iOS 17.1 güncellemesi hakkında yeni detaylar öğrenildi

 - Güncelleme: 11 Ekim 2023 19:47

Şu an aktif olarak beta testleri gerçekleştirilen ve ay sonunda herkese gönderilmesi beklenen iOS 17.1 güncellemesi hakkında yeni detaylar öğrenildi.

iOS 17.1 işletim sistemi ile ilk olarak Fransa ve iPhone 12 merkezli SAR konusuna artık kesin olarak son nokta konulacak. Resmi kurumlar tarafından onaylanan güncelleme ile detaylarına burada yer verdiğimiz konuda bir soru işareti kalmayacak. Yeni sürüm, iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in “eylem butonuyla” alakalı bir yenilik de getirecek. Burada odak nokta telefonların cepte bulunduğu durumlar olacak, sistem telefonlardaki yakınlık sensörünü kullanarak 15 Pro ve 15 Pro Max’in cepte olduğunu anlayacak. Bu algılandığı zaman eylem butonunun kontrol yapısı değişecek, bazı işlemlerin aktif edilmesi için daha uzun basılması gerekecek. Yeni sürüm ile beraber ayrıca Kamera, El Feneri, Sesli Not, Odak ve Büyüteç gibi işlevlerin iPhone cepteyken eylem butonu ile aktif edilmesi de durdurulacak. Bunlar getiriliyor çünkü yapısı değişen buton nedeniyle cepte istenmeyen özellikler yanlışlıkla aktif edilebiliyor. iOS 17.1 sürümünde ayrıca AirDrop aktarımlarını yapmak için hücresel veri kullanmayı seçmenizi sağlayacak yeni bir ayar da olacak. Güncelleme ek olarak, bekleme modu aktif edildikten 20 saniye sonra ekranın otomatik olarak kapanması için yeni bir seçenek de getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 17 için çıkan en son güncellemeyle iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin tepki çeken ısınma sorunu çözülmüştü. Güçlü A17 Pro işlemciye sahip iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerine odaklanan iOS 17.0.3 güncellemesi için Apple, “Bu güncelleme önemli hata düzeltmeleri, güvenlik güncellemeleri sunar ve iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olan bir sorunu çözer.” açıklamasını geçmişti. Bu can sıkıcı konuda şirketten geçtiğimiz haftalarda resmi bir açıklama gelmiş ve tam şunlar söylenmişti:

“iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek birkaç durum tespit ettik. Aygıtı kurduktan veya geri yükledikten sonraki ilk birkaç gün boyunca, arka planda artan etkinlik nedeniyle aygıt daha sıcak hissedebilir. Ayrıca iOS 17’de bazı kullanıcıları etkileyen bir hata bulduk ve bu hata bir yazılım güncellemesiyle giderilecek. Bir başka sorun da üçüncü taraf uygulamaların sisteme aşırı yüklenmesine neden olan bazı güncellemeler ile alakalı. Bu uygulamaların geliştiricileri ile birlikte düzeltmeler üzerinde çalışıyoruz. Isınma sorununun titanyum gövde ile alakası yoktur.” 

iOS 17.1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER