reklamı kapat

POPÜLER

Harita

iOS 8 ve Yosemite’nin Harita uygulamasıyla kuşbakışı şehir turu yapın [Video]

Kısa bir süre önce indirmeye sunulan iOS 8’in ikinci beta sürümünde yeni bir özellik ortaya çıktı. Harita uygulamasında yer alan bir özellik sayesinde kullanıcılar harita uygulaması üzerinden belirli şehirlerin üzerinde kuşbakışı olarak gezebiliyor. Şu anda belirli şehirlerde kullanılan servis, iOS 8 haricinde OS X Yosemite’deki Harita uygulamasında da çalışıyor.
Şehir Turuna başlamak için öncelikle Hibrit görünümden sarı etiketli (adı sarı renk yazılmış) bir şehir bulmanız gerekiyor. Sarı renkli şehir adına dokunup “Şehir Turu”nu seçtikten sonra şehrin üzerinde gezmeye başlıyor, şehirdeki önemli yapıları yakından görüyorsunuz. Tabii ki bu özellik sadece New York, San Francisco, Paris ve Roma gibi az sayıda şehir için çalışıyor.
Normalde şehir isimleri beyaz renkte yazıldığı için sarı renkli şehirleri ayırt etmeniz de zor olmuyor. Yosemite’nin Harita uygulamasında da bulunan özellik, tıpkı iOS Harita uygulamasındaki gibi çalışıyor. Sadece Hibrit görünümden erişilebilen özelliğe ileride çeşitli etkileşim seçeneklerinin eklenmesi söz konusu olabilir. Hatta bu özelliğin bugüne kadar fark edilmemiş ve duyurulmamış olması da henüz nihai şeklini almadığının göstergesi.
VİDEO

YORUMLAR