reklamı kapat

POPÜLER

Mağazalar çöplüğe döndü; uygulama balonu yakında patlar mı?

Geçtiğimiz günlerde mobil uygulamaların yüzde 20’sini bir defadan fazla kullanmadığımıza ilişkin bir araştırmayı paylaşmıştık. Aslında bu araştırma, akıllı olduğunu iddia ettiğimiz cihazlarımızı pek de akıllı olmayan uygulamalarla doldurduğumuzun bir göstergesiydi. Uygulama çılgınlığını sömüren en yeni uygulama “YO“, bu balonun yakında patlayacağının bir işareti gibi. Zira bir milyon dolar gibi uçuk bir fon toplamayı başaran “YO”, sadece “yo” yazmaya imkan veren bir uygulama.

“YO”yu basit ve etkili iletişim uygulaması olarak tanıtan geliştiricilere inanmak bir hayli güç. Ortada YO’nun getirdiği herhangi bir yenilik veya iyileştirme yok. Sadece 8 saatte hazırlanan ve görünürde hiçbir işlevi olmayan YO gibi bir uygulamanın bir milyon dolar fon toplaması artık durumun endişe verici bir hale geldiğini gösteriyor; yatırımcıların bu kadar boş girişimlere para yağdırdığını gören cin fikirli pek çok geliştirici kendilerini pek de zorlamadan, hiçbir hizmet veya fayda sunmayan uygulamalar üzerinde çalışmaya başlayacaktır. Sonuçta halihazırda pek akıllı olmayan akıllı cihazlarımızın gerçekten aptallaşması işten bile değil.

Daha önce patlayan dot com balonu gibi, uygulamaların pek erken sona eren altın çağı sonrasındaki bu tembelliğin de sonu gelecektir diye umuyoruz. Yeni raporların gösterdiği üzere artık ardı arkası kesilmeyen tabletlerden ve telefonlardan sıkılmaya başlayan kullanıcıların uygulamalar konusunda da bıkkın ve ilgisiz bir tavır sergilemeye başlaması yakın mı dersiniz?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Mağazalar çöplüğe döndü; uygulama balonu yakında patlar mı?” için bir cevap

  1. Volkan dedi ki:

    YO’o ..