reklamı kapat

POPÜLER

SmartMio

iOS ve Android uyumlu kas uyarıcı cihazı: SmartMio [Video]

Sporculara yönelik geliştirilen SmartMio isimli ürün Indiegogo üzerinden fon toplamaya başladı. iOS ve Android platformlarıyla geliştirilen uygulama ve Bluetooth 4.0 bağlantı noktası sayeinde iletişim kuran SmartMio, iki parça ile birlikte satışa sunulmaya hazırlanıyor.

SmartMio
Kendinden yapışkanlı elektrotlar ve ana cihazla (vücuda yapışan) birlikte gelen SmartMio için geliştiricileri dünyanın ilk bağlı ve giyilebilir spor kas uyarıcısı olduğunu söylüyor. Beyni taklit ederek küçük elektrik akımlarıyla sinirleri uyarabilen SmartMio, elektriksel kas uyarım (EMS) haricinde nöromusküler elektriksel uyarım (NEMS)  kullanıyor. EMS, komple izolasyon kas gruplarını eğitebiliyor. Normal bir antremanla bu işlem  kolayca yapılamadığı için SmartMio durumu kolaylaştırıyor.

SmartMio
Kompakt bir yapıda tasarlanan SmartMio,  kısacası kasların potansiyelini maksimum seviyeye çıkarabiliyor.  Sahip olduğu 170 mAh kapasiteli pille bir haftaya kadar kullanım imkanı olduğu söylenen SmartMio’un üretime geçebilmesi için 50 bin dolara ihtiyacı var. Bugüne kadar  yaklaşık 28 bin dolar fon toplayan SmartMio, 46 gün sürecek fon desteğinde yeterli fona ulaşırsa bu yılın kasım ayında 140 dolardan satışa sunulacak.
SmartMio
SmartMio

VİDEO