reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro’ya ait yeni ipuçları

Apple’ın Apple Watch’u satışa sunmasının ardından artık gözler iPhone 6s ve uzun zamandır dedikodusu yapılan iPad Pro’ya çevrilmiş durumda. Bu yılın sonlarına doğru satışa sunulması beklenen iPad’in daha büyük versiyonu hakkında yeni ipuçları bulundu.

iOS 9’un beta sürümünde daha büyük bir iPad klavye düzeninin gizlendiğini tespit ettiğini belirten uygulama geliştirici Steve Troughton Smith, bu klavye yerleşiminin iPad Pro’yla birlikte geleceğini düşünüyor. Daha büyük boyutlu klavyede birkaç tane tuşun eklendiği de gözlerden kaçmıyor. Sembollere hızlı erişime olanak sağlayacak dar bir tuşun yanında yenile, sekme ve Caps Lock tuşlarının da yer alacağı belirtiliyor.

iPad Pro
Tayvanlı iOS geliştiricisi Hiraku Wang ise iOS 9’un beta sürümünde 2732×2048 piksel çözünürlük değerine rastladığını söylüyor. Geçtiğimiz ocak ayında DisplaySearch, Apple’ın iPad Pro’da 2732×2048 piksel çözünürlüklü ve 265 ppi piksel yoğunluklu 12,9 inçlik ekran kullanacağını iddia etmişti. A9 çip, NFC, Force Touch destekli ekran, USB Type-C ve Bluetooth stylus iPad Pro ile birlikte gelmesi beklenen özellikler arasında.

YORUMLAR