reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro’ya özel uygulamalar App Store’da

Apple, iPad Pro ile uyumlu uygulamaları App Store üzerinde kullanıcılarla buluşturmaya başladı. App Store üzerinden iPad Pro uygulamalarını ön plana çıkaran Apple, uygulama mağazasında masaüstü sınıfındaki uygulamaları gözler önüne seriyor.

Apple Türkiye App Store’da iPad Pro için Harika Oyunlar bölümü ön plana çıkıyor. iPad Pro için Harika Uygulamalar kategorisinde Apple Pencil aksesuarı için destek sunan uygulamalar yer alıyor. Bu uygulamalar arasında  Paper, Procreate, uMake, Evernote ve Photoshop gibi yaratıcı uygulamalar yer alıyor. Masaüstü sınıfındaki uygulamalar arasında Apple’ın iWork ve Microsoft’un Office uygulamaları karşımıza çıkıyor.

iPad Pro ile uyumlu oyunlara bakıldığında son günlerin popüler oyunu The Room Three göze çarpıyor. Tablete destek veren diğer oyunlar arasında Shadowmatic, Geometry Wars 3: Dimensions Evolved, Lumino City, Broken Age, LIMBO ve daha birçok oyun bulunuyor. Dünya ile aynı anda Türkiye’de de piyasaya sürülen iPad Pro’nun Türkiye’deki başlangıç satış fiyatının 2.999 TL olduğunu hatırlatalım.