reklamı kapat

POPÜLER

iPad’i çizim tabletine dönüştüren uygulama: Astropad [Video]

Grafik tasarımla uğraşanlar için büyük önem arz eden çizim tabletleri günümüzde yüksek fiyatlara satılıyor ve dolayısıyla iyi kalitede olanlarını satın almak zor olabiliyor. Astropad adlı uygulama ise iPad‘i çizim tabletine çevirerek tasarımcıları büyük bir masraftan kurtarıyor.

Mac ve iPad’e yüklenen uygulamayla çalışan sistem, iPad‘e yapılan çizimleri birebir olarak Mac ekranına yansıtıyor. 60 FPS‘te çalışan uygulama herhangi bir gecikme olmadan çizimi anında Mac’e aktarabiliyor. Böylece yapılan çizim, ekrandan sürekli bir biçimde takip edilebiliyor.

iPad’in diğer çizim tabletlerine göre çok önemli bir artısı bulunuyor o da Retina ekran. Yüksek çözünürlüklü ekranı ile çizim yaparken çizimin her noktası en ince ayrıntısına kadar görülebiliyor. Ancak bu noktada küçük sorundan da bahsetmek gerekiyor.  Parmakla kullanılmak üzere tasarlanmış olan iPad’lerin stylus ile dokunmatik hassassiyeti çizim tabletlerine yaklaşamıyor. Yine de uygulamanın çizim tabletlerinden çok daha uygun bir fiyata satıldığını düşündüğümüzde bunu göz ardı etmek mümkün.

Normal şartlarda 127 TL‘ye satılan Mac uygulaması, öğrenciler tarafından yalnızca 50 TL‘ye satın alınabiliyor. iPad’de bulunan uygulama ise ücretsiz olarak indiriliyor.

Astropad

FİYAT
Ücretsiz (Mac uygulaması 127 TL)

BOYUT
iOS: 11,9 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Mac

GÖRSELLER

screen480x480
astropad

VİDEO

YORUMLAR