reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11

iPhone 11 modellerinin ekranını değiştirenleri bekleyen ilginç uyarı

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max kullanıcılarını önümüzdeki dönemlerde ilginç bir uyarı bekliyor. Ekran değişimi yapılan cihazlar, ekranın sahte olup olmadığını anlayabiliyor.

iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinin tanıtımıyla beraber cihazlar yurt dışında satışa sunuldu. Apple Türkiye, resmi siteyi güncellese de cihazların Türkiye için satış fiyatları hala belirsizliği koruyor. Öte yandan belli olan bir detay cihazların garanti kapsamı dışındaki ekran onarım ücretleri. Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar zaman zaman talihsiz kazalarda başrol oynuyor. iPhone’ların ekranlarının kırılması durumunda ise ödenmesi gereken resmi bedel biraz yüksek. Türkiye’deki resmi fiyatlandırmaya baktığımızda iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modellerinin garanti kapsamı dışındaki ekran onarım bedeli sırasıyla 1.349 TL, 1.899 TL ve 2.190 TL olarak listeleniyor. Hal böyle olunca kullanıcılar da daha uygun fiyatlı alternatif çözümlere yöneliyor. Ancak cihazınız artık resmi bir ekran kullanıp kullanmadığınızı anlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 uyarı

iPhone 11 modelleri resmi olmayan ekranı tanıyor

Apple iPhone’ların ekran değişiminde orijinal panelin kullanılmasının önemini anlattığı sayfada küçük bir güncelleme yapmış durumda. Orijinal panel kullanılmaması durumunda yaşanabilecek sorunları anlatan bu sayfada iPhone 11 ailesiyle beraber kullanıcıların yeni bir uyarıyla karşılaşacağı da belirtiliyor. Ayarlar > Genel > Hakkında adımlarını takip eden kullanıcıların ekranlarında “Bu iPhone’un Apple paneli kullandığı tespit edilemediuyarısının belireceği kaydediliyor. Ayrıca kullanıcıların ikinci bir bildirimle “Apple cihaz bilgisini bu iPhone için güncelledi” uyarısı alabileceği de yine açıklamalar arasında. Bu uyarı güncellemenin iPhone’un servis ihtiyaçları, güvenlik analizleri ve firmanın gelecek ürünlerinin gelişimi için Apple tarafından yapıldığı anlamına geliyor. Firma bu bildirimlerin iPhone kullanımına doğrudan bir etkisi olmayacağını da kaydediyor.

Resmi açıklamaya göre söz konusu özellik sadece yeni nesil modelleri etkiliyor. Geçmiş modeller için böyle bir uyarı yapılmıyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone’lara lüks dokunuş