reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14

iPhone 14 serisi için tasarım odaklı yeni bilgiler ortaya atıldı

Apple, iPhone 13 ailesi daha yeni satışa çıkmışken, iPhone 14 serisi ile gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer tasarım merkezde.

iPhone 14 ailesi kısa süre önce önemli eksikleriyle gündeme gelmişti. Artık hemen hemen kesin olarak iPhone 14’lerde iPhone 12 ve iPhone 13 ailesinde olduğu gibi bir “mini” model olmayacak bilgisi verilmişti.

Bilmeyenler için yeni seride direkt olarak 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max modelleri yer alacak. Yani mini’nin yerini Pro olmayan standart “max” alacak. 2022 iPhone’lar iki adet 6,08 inç ve 2 adet 6,68 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Daha sonra ise telefonların dahili depolamayı ikiye katlayabileceği iddia edildi. iPhone 13’ler ile maksimum 1 TB depolama sunan (Pro ve Pro Max) Apple, iPhone 14’lerde ise tam 2 TB dahili depolama sunabilir bilgisi gündemde ses getirdi.

Şimdi ise iPhone 14 ailesindeki her modelin bir ekran deliğine sahip olmayacağı aktarılıyor. Daha önce ailenin çentiği ortadan kaldıracağı, selfie kamerasını bir ekran deliğine, TrueDepth sensörlerini ise ekran altına alacağı iddia ediliyordu.

Ancak sağlam bir kaynak bunun söz konusu olmayabileceğini aktardı. Buna göre iPhone 14 ailesinde yine çentikli model ya da modeller olabilir. Apple çentiği sadece 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden kaldırabilir. Bu arada telefonların ekran altı Touch ID taşımayacağı da gelen bilgiler arasında dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 ailesi için başka neler biliyoruz?

Ross Young’a göre iPhone 14’lerin hepsinde 120 Hz ekran olmayacak. Daha önce bunun aksi söylenmişti ancak bu gerçek olmayabilir. Yine sadece Pro ve Pro Max modellerinde 120 Hz ekran sunulabilir. Diğer modellerde 60 Hz ekran karşımıza çıkabilir.

Güçlerini ortak olarak 4 nm A16 Bionic işlemciden alacak denilen ailede, sadece iPhone 14 arkasında çift kamera taşıyacak. Diğer üç modelin arkasında üçlü kamera kullanılacak. Pillerinin büyüyeceği iddia edilen telefonlar, elbette 5G desteğine sahip olacaklar.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın