reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Pro ve iPhone 15 Pro Max LOG Konsept

iPhone 15 Pro serisi ile Face ID sistemi görünmez hale gelebilir

Teknoloji devi Apple, yaz sonunda iPhone 14 ailesiyle karşımıza çıkacak. 2023’ün yaz sonunda ise iPhone 15 serisi gelecek.

Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde karşımıza 6,1 inç OLED ekranlı iPhone 14, 6,7 inç OLED ekranlı 14 Max, 6,1 inç 120 Hz OLED ekranlı 14 Pro ve 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip 14 Pro Max modelleri çıkacak. Aynı versiyonların iPhone 15 serisinde de olması bekleniyor ve 2023 serisinden bugün dikkat çekici bir bilgi gelmiş durumda. Kore merkezli kaynaklara göre Apple, 15 Pro ve 15 Pro Max modelleriyle beraber Face ID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sistemini ekran altına alacak. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde TrueDepth için çiftli ekran deliği kullanacak olan Apple, 2023 yılında ise Samsung ve OTI Lumionics firmalarının geliştirdiği teknoloji ile sadece selfie kamerasını bir ekran deliğine koyacak. Üç boyutlu yüz tarama yapan TrueDepth kamera sistemi ise ekran altından çalışabilir hale gelecek. Bu bağlamda telefonlar yüksek ihtimalle yukarıda hazırladığımız konseptteki gibi görünecek.

Apple’ın selfie kamerasını ekran altına alma şansı da bulunuyor. Biliyorsunuz Android tarafında hali hazırda bunu yapan cihazlar yer alıyor. Ancak bu sistem halen istenilen seviyede değil. Ekran altına alınan selfie kameraları halen yeterince keskin fotoğraflar veremiyor. Bu yüzden Apple ve birçok firma halen ekran altı selfie kamerasına sıcak bakmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 15 serisi hakkında şimdilik başka bilgimiz bulunmuyor ancak birçok beklenti var. Örneğin 2023 serisinin Pro modellerinde yüksek zoom için bir periskop kamera kullanılabilir. Aynı şekilde yeni seride şarj portu olmayabilir. Apple 2023’te tamamen portsuz yapıya geçebilir.

iPhone 15 Pro serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display