reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil Village iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro’lar ve M1/M2’li iPad’ler ile uyumlu Resident Evil Village çıktı

 - Güncelleme: 30 Ekim 2023 15:09

iPhone 15 Pro serisiyle ve aynı zamanda M1 ile M2 işlemcili iPad’ler ile uyumlu Resident Evil Village için beklenen çıkış bugün yapıldı.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin kalbindeki 3 nm temelli A17 Pro, oldukça güçlü bir mobil işlemci ve telefonlarda “konsol” seviyesi oyunlara izin verecek iddiasına sahip. Bu bağlamda Apple, 15 Pro ve 15 Pro Max tanıtımının altına şu notu düşmüştü: “Resident Evil Village, Resident Evil 4 ve Death Stranding bu yıl içinde 15 Pro ve 15 Pro Max’te kullanıma sunulacak. Assassin’s Creed Mirage ise 2024’ün ilk yarısında kullanıma sunulacak.” Capcom düzenlediği bir etkinlik kapsamında ise spesifik olarak “Village” için tarihi 30 Ekim olarak açıklamıştı ve bu sözüne uydu. Biraz önce denemesi ücretsiz, tamamı ise ücretli olan Resident Evil Village için App Store merkezli çıkış yapıldı. Çok yüksek grafiklere sahip olan tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebileceğiniz oyun, Apple’ın resmi açıklamasına göre sadece bu cihazlarda çalışıyor: “iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro (11 inç) (3. nesil), iPad Pro (11 inç) (3. nesil) Wi-Fi + Cellular, iPad Pro (12.9 inç) (5. nesil), iPad Pro (12.9 inç) (5. nesil) Wi-Fi + Cellular iPad Air (5. nesil), iPad Air (5. nesil) Wi-Fi + Cellular, iPad Pro (11 inç) (4. nesil), iPad Pro (11 inç) (4. nesil) Wi-Fi + Cellular, iPad Pro (12.9 inç) (6. nesil) ve iPad Pro (12.9 inç) (6. nesil) Wi-Fi + Cellular”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle GPU’da çok iddialı yeni mobil işlemcisi için Apple kendisi şunları aktarıyor: “Profesyonel performans ve becerileri bir arada sunan 15 Pro ve 15 Pro Max, gücünü sektörün ilk 3 nanometre çipi olan A17 Pro’dan alıyor. Apple’ın akıllı telefon çiplerindeki liderliğini devam ettiren A17 Pro, GPU’da yapılan Apple tarihinin en büyük yeniden tasarımını içeriyor ve çipin tamamında iyileştirmeler sunuyor.

Mikro mimari ve tasarımdaki iyileştirmeler sayesinde CPU şimdi yüzde 10 daha hızlı. 2 kata kadar daha hızlı olan Neural Engine ise otomatik düzeltme ve iOS 17’deki Kişisel Ses gibi özelliklere güç sağlıyor.

Pro sınıfı GPU yüzde 20’ye kadar daha hızlı ve şimdi yepyeni deneyimleri mümkün kılıyor. Yeni 6 çekirdekli tasarımı ise en yüksek performans düzeyini ve enerji verimliliğini artırıyor.

Yazılım tabanlı ışın izlemeye kıyasla 4 kat daha hızlı olan, donanım hızlandırmalı ışın izlemeye sahip 15 Pro, daha akıcı grafiklerin yanı sıra etkileyici AR uygulamaları ve oyun deneyimleri de sunuyor.

iPhone 15 Pro; Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding ve Assassin’s Creed Mirage gibi daha önce bir akıllı telefonda görülmemiş konsol oyunları ile gerçekçi oyun deneyimlerini kullanıcıların avuç içine getiriyor.” 

Resident Evil Village yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

  • Fiyat Sadece denemesi Ücretsiz
  • Boyut 1.4 GB
  • Yükle App Store

Platform

Array