reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil Village iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro serisiyle uyumlu Resident Evil Village için çıkış tarihi verildi

iPhone 15 Pro serisiyle uyumlu Resident Evil Village için çıkış tarihi verildi. Bu oyun çok büyük bir kitle tarafından bekleniyor.

iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max modellerinin kalbindeki 3 nm temelli A17 Pro, oldukça güçlü bir mobil işlemci ve telefonlarda “konsol” seviyesi oyunlara izin verecek iddiasına sahip. Bu bağlamda Apple, 15 Pro ve 15 Pro Max tanıtımının altına şu notu düşmüştü: “Resident Evil Village, Resident Evil 4 ve Death Stranding bu yıl içinde 15 Pro ve 15 Pro Max’te kullanıma sunulacak. Assassin’s Creed Mirage ise 2024’ün ilk yarısında kullanıma sunulacak.” Capcom düzenlediği etkinlik kapsamında ise spesifik olarak “Village” için tarih 30 Ekim olarak açıklandı. Şu an Apple App Store üzerinden ön sipariş yapılabilen oyun, ücretsiz olarak elde edilebilecek ancak tüm bölümler için oyun içinde ayrıca bir satın alım yapmak gerekecek. Bu arada 15 Pro’lar için Resident Evil 4 Remake de çıkacak, bu oyunlar ortak olarak M1 ve üstü işlemciye sahip iPad ile Mac modelleri için de sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özellikle GPU’da çok iddialı yeni mobil işlemcisi için Apple kendisi şunları aktarıyor: “Profesyonel performans ve becerileri bir arada sunan 15 Pro ve 15 Pro Max, gücünü sektörün ilk 3 nanometre çipi olan A17 Pro’dan alıyor. Apple’ın akıllı telefon çiplerindeki liderliğini devam ettiren A17 Pro, GPU’da yapılan Apple tarihinin en büyük yeniden tasarımını içeriyor ve çipin tamamında iyileştirmeler sunuyor. Mikro mimari ve tasarımdaki iyileştirmeler sayesinde CPU şimdi yüzde 10 daha hızlı. 2 kata kadar daha hızlı olan Neural Engine ise otomatik düzeltme ve iOS 17’deki Kişisel Ses gibi özelliklere güç sağlıyor.

Pro sınıfı GPU yüzde 20’ye kadar daha hızlı ve şimdi yepyeni deneyimleri mümkün kılıyor. Yeni 6 çekirdekli tasarımı ise en yüksek performans düzeyini ve enerji verimliliğini artırıyor. Yazılım tabanlı ışın izlemeye kıyasla 4 kat daha hızlı olan, donanım hızlandırmalı ışın izlemeye sahip 15 Pro, daha akıcı grafiklerin yanı sıra etkileyici AR uygulamaları ve oyun deneyimleri de sunuyor. iPhone 15 Pro; Resident Evil Village, Resident Evil 4, Death Stranding ve Assassin’s Creed Mirage gibi daha önce bir akıllı telefonda görülmemiş konsol oyunları ile gerçekçi oyun deneyimlerini kullanıcıların avuç içine getiriyor.” 

Resident Evil Village yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER