reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s, 2GB RAM ve Apple SIM ile gelebilir

Yeni yıl ile birlikte iPhone 6s hakkındaki iddialar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Tasarımsal anlamda değil, donanımsal olarak gelişme göstermesi beklenen iPhone 6s ile ilgili ortaya çıkan bilgiler, daha güçlü bir modelle karşılaşacağımıza işaret ediyor.

Apple Insider‘ın iddiasına göre yeni iPhone 6s modelinde 2 GB RAM yer alacak. Bilindiği üzere iPhone 5’ten itibaren 1 GB RAM kullanan ve uzun süredir de bu konuda değişikliğe gitmeyen Apple’ın yeni modelde 2 GB RAM kullanacağı düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde App Store’a yüklenebilecek uygulamaların maksimum boyutlarında da artırıma giden Apple’ın yüksek RAM kapasitesi ile daha kaliteli oyunlara hazırlık yapıyor olabileceğini söyleyebiliriz.

Bir diğer iddia ise SIM kart ile ilgili. İlk olarak iPad Air 2 WiFi+LTE modelinde Apple SIM kullanan ve SIM kart takmadan, istenilen operatör üzerinden internete bağlanmayı mümkün hale getiren Apple’ın iPhone 6S’te de Apple SIM’e yer vermesi bekleniyor. Şimdilik iddia olmaktan öteye gitmeyen bu özelliklerin doğruluğunu anlamak için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

*Haberde kullanılan görsel iPhone 6’ya aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6s, 2GB RAM ve Apple SIM ile gelebilir” için 2 cevap

  1. Ahmet Alper Kutlu dedi ki:

    Sim olayı LTE ile alakalı bize ilgilendiren bir şey değil. 2gb gelsin artık 1 gb da yetiyor ama uzun ömürlü olur.

  2. atakan dedi ki:

    çabuk samsung çalmadan