reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6s’i gizlice tartıya dönüştüren oyun [Video]

iPhone 6s duyurulduğunda 3D touch teknolojisinin oyunlarda neler yapabileceği ve uygulamalarda nasıl kullanılacağı gösterilmişti. Ancak geliştiriciler cihazı eline aldıklarında aslında 3D touch’ın tanıtılandan daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu gördü ve cihazla herhangi bir nesneyi tartmanın yollarını geliştirmeye çalıştı. App Store’da yerini alan ve herkesçe indirilebilir olan Steady Square adlı oyun, “gizlice” tartı görevini üstleniyor ve daha önce Jailbreak’li cihazlarda görülen tartı özelliğini herkesin kullanımına sunuyor.

Normalde Apple, 3D touch’a tartı işlevi kazandıran uygulamalara izin vermiyor. Yani işlevi tartmak olan bi uygulamayı App Store’da yayınlamak mümkün değil. Ancak Steady Square adlı oyun, 3D Touch işlevini oyun içinde kullanıyor ve uygulanan baskıyı sayı olarak gösteriyor. Geliştiriciler Apple’ın politikasına karşı gelmemek amacıyla ağırlığı gram cinsinden belirtmiyor ve bunun yerine farklı bir yol izliyor.

squareana2
Oyunun antrenman modunda uygulanan baskı 0 ve 1.000 arasındaki sayılarla ifade ediliyor. Eğer çok küçük bir objeyi tartmak istiyorsanız öncelikle kaşık benzeri bir nesneyi ekran üstüne yerleştirmek ve tartılması istenen objeyi bunun üzerine yerleştirmek gerekiyor. Öncelikle kaşığın boş ağırlığı tartılıyor sonrasında ise nesneyle birlikte tartma yapılıyor. Ortaya çıkan iki sayı birbirinden çıkarılıyor ve kalan sayı ise 3D Touch’ın algılayabileceği en yüksek gram değeri olan 385 ile çarpılıyor.

Yayınlanan videoda sonuçların gerçek tartılarla alınanlarla neredeyse aynı olması dikkat çekiyor. Eğer siz de bir iPhone 6s sahibiyseniz oyunu indirerek 3D Touch’ın tartı işlevine göz atabilirsiniz. Apple’ın kısa süre içerisinde oyunu mağazadan kaldırma ihtimali bulunduğundan elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ederiz.

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 3,2 MB
  • Yükle App Store
YORUMLAR