reklamı kapat

POPÜLER

Siri

iPhone 6s’te Siri her zaman sizi dinleyecek

Bu akşam gerçekleşecek iPhone 6s etkinliğine sayılı saatler kala telefonla ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. 9to5Mac’in haberine göre iPhone 6s’te Apple’ın kişisel asistan servisi Siri her zaman açık olacak ve kullanıcılar Siri’ye diledikleri zaman hızlı bir şekilde soru yöneltebilecek.

Kullanıcılar iPhone 6s’in Home tuşuna basmadan veya telefon şarja takılı değilken bile diledikleri soruları Siri’ye sorabilecek. Bilindiği üzere Siri, şu anda şarja takılı durumdayken “Hey Siri” denildiğinde aktif hale geçiyor.  Apple’ın basın mensuplarına gönderdiği davetiyede de “Hey Siri, bize bir ipucu ver” ifadesi de bu iddianın doğru olma olasılığını artıyor. Apple iPhone 6s haricinde  bugün yeni Apple TV’yi de tanıtmaya hazırlanıyor. 9to5Mac’ten Mark Gurman’a göre Apple TV, tvOS adını taşıyan bir işletim sistemiyle birlikte gelecek. iOS 9’un üzerine kurulu bir işletim sistemi olduğu belirtilen tvOS’un mevcut Apple TV’deki arayüz gibi sade bir arayüz tasarımına sahip olması bekleniyor. OS X El Capitan ve iOS 9’da kullanılan şeffaflık efektlerinin tvOS’da yer alacağı dile getiriliyor.

Canlı yayın uygulaması Periscope ve AirBnB gibi uygulamaların yeni Apple TV’de yüklü olarak geleceği de iddia ediliyor. Bu akşamki etkinlikte Apple’ın sürpriz yaparak iPad Pro’yu tanıtacağı konuşuluyor. Bu akşamki etkinlikte yaşanacak tüm detaylar için bu akşam sitemizi ve sosyal ağlardaki hesaplarımızı takip edebilirsiniz.