reklamı kapat

POPÜLER

Siri nihayet Mac’e geliyor

İlk olarak 2011 yılında iPhone 4s ile birlikte karşımıza çıkan Siri, Apple’ın hemen hemen her ürününde kullanılıyor. Ancak yıllar geçmesine rağmen Apple’ın bu kişisel asistanı halen Mac’lere gelmiş değil. Ortaya çıkan söylentilere bakılırsa Siri, bu sene içerisinde OS X‘e gelmeye hazırlanıyor.

9to5Mac’in haberine göre Apple 2012 yılından beri Siri’yi OS X’e entegre etmek için çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar nihayetinde Haziran’da düzenlenecek olan WWDC’de tanıtılması beklenen OS X 10.12’de Siri’nin kullanıma sunulacağı belirtiliyor. İddialara bakılırsa OS X’teki Siri, iPhone ve iPad’dekine göre farklı çalışacak. Sağ üst köşede bulunan Spotlight arama ikonunun yanına gelecek olan Siri açıldığında ise alışık olduğumuz Siri arayüzünün ekrana geleceği belirtiliyor. Sistem tercihleri kısmında kendisine ayrı bir yer edineceği söylenen Siri’ye buradan kısayol tuşu atanabileceği ifade ediliyor. Ayrıca Mac şarja takılı olduğunda iPhone ve iPad’lerde olduğu gibi “Hey Siri” komutuyla asistanın aktif hale getirilebileceği de söylenenler arasında.

Fuji kod adlı OS X 10.12’de Siri’nin yanı sıra birçok irili ufaklı güncellemenin yapılacağı belirtiliyor. Ancak bu yeniliklerin 2014’te kullanıma sunulan Yosemite’deki kadar büyük olmayacağı dile getiriliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Siri nihayet Mac’e geliyor” için bir cevap

  1. unionclub dedi ki:

    Türkçe desteği olacak mı? Asıl mesele o.