reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7S Plus’ın sızdırılan gövde modeli kablosuz şarja göz kırpıyor

07 Ağustos 2017

Tanıtımı için geri sayım başlattığımız yeni iPhone modelleri için sızıntılar devam ediyor. Son olarak iPhone 7s Plus‘ın gövde tasarımına ait modelin görsellerinin sızmasıyla bazı bilgiler de netlik kazandı.

9to5Mac‘in Apple sızıntılarıyla ünlü Sonny Dickson‘dan edindiği model iPhone 7s Plus, sızıntıları doğruluyor gibi görünüyor. Modelde öne çıkan en dikkat çekici detay ise gövde için kullanılan malzeme. Alüminyum yerine cam gövdeyle tasarlanan model, kablosuz şarj beklentilerini de artırıyor. Hatırlarsanız ocak ayından beri Apple’ın yeni cihazlarının kablosuz (“uzaktan”) şarj desteği sunacağı konuşuluyor ve bu yüzden Apple’ın alüminyum gövdeyi bir kenara bırakarak cam gövdeye geçiş yapacağından bahsediliyordu. Bizim de bu dedikodular üzerine hazırladığımız kapsamlı analiz yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar çerçevesiz ekran beklentileri yüzünden gözler iPhone 8’e çevrilmiş olsa da iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ı da bir kenara atmamak gerekiyor. Görünen o ki özellikle iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için öne çıkan özellik kablosuz şarj olacak. iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 önümüzdeki ay resmi olarak duyurulacak. iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için sırasıyla 650 dolar ve 769 dolar başlangıç fiyatı beklentileri hakimken, iPhone 8’in satış fiyatının bu iki modele kıyasla çok daha fazla olacağını ekleyelim.

YORUMLAR