reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus pil ömrüyle hayal kırıklığı yaratıyor

Her ne kadar büyük bir çoğunluğumuz Apple‘ın onuncu yılına özel tasarlanan iPhone X’e odaklansak da, yeni tanıtılan cihazlar arasında iPhone 8 ve iPhone 8 Plus da bulunuyor. iPhone mirasını yeni nesile taşıyan bu ikili birçok anlamda iPhone 7’den iyi olmasıyla öne çıkıyor. Fakat görünen o ki bu yeni modeller bir alanda iPhone 7’yi geride bırakmayı başaramadı!

Söz konusu yeni bir akıllı telefon satın almak olduğunda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de pil ömrü. Cihazı şarja takmadan ne kadar süre kullanabileceğinizi bilmek ileride yaşayacağınız problemlerin önüne geçiyor. iPhone ise pil ömründe istenen noktaya ulaşmış değil. Üstelik kısa bir süre önce tanıtılan iPhone 8 de umut vadetmiyor.

Yeni iPhoneların Çin’de satışa çıkabilmesi için paylaşılan verilerde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus‘ın pil kapasiteleri de yer alıyor. iPhone 8’in pil kapasitesi 1,821mAh olarak görünüyor. Bu da 1,960mAh kapasiteli pile sahip olan iPhone 7’nin daha uzun pil ömrü sunduğu anlamına geliyor. Benzer bir durum iPhone 8 Plus’ta da geçerli. Büyük ekranıyla öne çıkan bu modelin 2,675mAh pil kapasitesi bulunuyor. iPhone 7 Plus’ın pil kapasitesi ise 2,900mAh. Tüm bu verilere rağmen Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın önceki modellere yakın bir pil ömrüne sahip olacağını dile getiriyor.

Tüm bu bilgiler ışığında iPhone sahibi olup üst modellerden birine geçiş yapmayı düşünenlerin pil performansını mutlaka göz önünde bulundurması gerekiyor.