reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 8’de kablosuz şarj teknolojisi iddiaları güçleniyor

Bu sene içinde tanıtılması beklenen iPhone 8‘e dair iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bunlar arasında en fazla dikkat çekenlerden biri kablosuz şarj teknolojisi oluyor. Birçok kaynak bu teknolojiye iPhone 8’in premium versiyonunda yer verileceğine neredeyse kesin gözüyle bakıyor. Şimdi Apple‘ın yeni ortaklığı bu iddiaları iyice güçlendiriyor.

Advertisement

Her gün hakkında yeni bir konsept tasarım hazırlanan iPhone 8’e dair belli başlı beklentiler buluyor. Bunlar arasında OLED ve çerçevesiz ekranın yanı sıra kablosuz şarj teknolojisi yer alıyor. Haberler öyle bir noktaya geldi ki artık kablosuz şarj teknolojisinin yeni iPhone’da yer alıp almayacağının haricinde hangi sistemin tercih edileceği de merak ediliyor. Son olarak Apple‘ın kablosuz şarj teknolojisinin büyük isimlerinden Wireless Power Consortium‘a (Kablosuz Güç Birliği) katıldığı fark edildi. Firmanın ismi bu birliğin üyeleri arasında yer alıyor. Bu gelişme de iPhone 8’de Qi standartının kullanılacağına işaret ediyor.

Aslına bakarsanız yeni iPhone’lar için daha gelişmiş bir kablosuz şarj teknolojisinin tercih edileceği, bu sayede uzun mesafeden şarj işleminin gerçekleştirilebileceği düşünülüyordu. Fakat Apple kablosuz şarj teknolojisindeki ilk denemesinde şimdilik daha garanti görünen Qi standartını tercih edebilir. Kablosuz şarj teknolojisi için daha yenilikçi hamlelerin daha sonraki modellerde karşımıza çıkabileceği düşünülüyor.