reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in çıkış tarihi sızdı

iPhone 8’in gerek tasarımıyla ilgili gerekse teknik özellikleriyle ilgili birçok bilgi gelmeye devam ediyor. Fakat telefonun özellikleri kadar çıkacağı tarihin ne olacağı da herkes tarafından merakla bekleniyor. Eğer iddialar doğruysa iPhone 8’in duyurulacağı tarih yavaş yavaş netleşiyor.

Son zamanlarda özellikle iPhone odaklı bilgiler sızdırmasıyla gündeme gelen Benjamin Geskin, Twitter üzerinden iPhone 8’in duyuru tarihini açıkladı ve bu tarihin doğru olduğunu onaylayan bir yazı yayınladı. Buna göre iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus 17 Eylül tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılacak. Telefonun piyasaya sürüleceği tarih olaraksa 25 Eylül işaret ediliyor. AppleCare yöneticilerine gönderilen mail’de gelecek aylarda duyurulacak olan cihazlar hem kendileri hem de müşterilen için heyecan içinde olduklarını belirten Apple, AppleCare’in Eylül döneminde sıkı çalışması gerektiğini söylüyor. Yayınlanan yazıda “Black out days” ismi verilen ve 17 Eylül ile 4 Kasım arasındaki günlerde yoğunlunun üst seviyelere ulaşacağı ve bunun için uygun olan hazırlıkların yapılması gerektiği söyleniyor. Bahsi geçen tarihlerin yoğunluk beklentisine göre değişebileceği ve olası bir değişiklik durumunda bilgilendirme yapılacağı belirtiliyor.

17 Eylül pazar gününe denk geldiğinden bu tarihe biraz şüpheli yaklaşmakta fayda var. Çünkü Apple genelde etkinliklerini çarşamba gününe denk getiriyor ve haftasonları etkinlik yapmıyor. Dolayısıyla söz konusu tarihi söylenti olarak kabul etmek ve gelecek yeni bilgileri beklememiz gerekiyor.