reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8

iPhone 8’in yeni görseli telefonun şaşırtıcı tasarım yönünü ortaya koyuyor

20 Nisan 2017

iPhone 8’e ait olduğu inanılan bir taslak çizim görseli telefonun şaşırtıcı tasarım yönünü ortaya koyuyor. Yeni gelen bilgilere göre iPhone 8’de kavisli tasarım yerine düz hatlar tercih edilecek. Sonny Dickson’ın paylaştığı taslak çizim görseline bakılırsa telefonun tasarımı iPhone 5’ten izler taşıyacak.

Görünüş açısından iPhone 5’e benzeyeceği belirtilen telefonun ekran boyutu açısından iPhone 5’ten daha büyük olacağı ifade ediliyor. Yukarıda fotoğrafta görülen taslak çizimin arka kısmında Apple logosu ve hemen onun altında TouchID parmak izi sensörü yer alıyor. Son günlerde sıkça konuşulmaya başlanan dikey kamera ise taslak çizimde tekrardan karşımıza çıkıyor. Daha önceki iddialarda olduğu gibi telefondaki kameranın da dikey olarak konumlandırılacağı iddia ediliyor. Dikey arka kamera sayesinde daha iyi bir alan derinliği yaratacağı ve bu kameranın 3D kamera teknolojisine destek vereceği söyleniyor. Kameranın hemen altında ise LED flaş çıkıntısı yer alıyor. SIM kart yuvası ve telefonu sessiz alma tuşunun da bulunduğu telefonda ses tuşları ise yerinde görünmüyor. 4,7 inçlik iPhone 7’den 10 mm daha geniş ve daha uzun olacağı söylenen telefonun iPhone 8 veya iPhone Edition ismiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

iPhone 8
iPhone’un 10. yıl dönümüne özel olarak geliştirileceği belirtilen telefonun 5,8 inçlik OLED ekranı bünyesinde barındıracağı konuşuluyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen telefonun ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

YORUMLAR