reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE müşteri memnuniyetinde zirvede

iPhone her zaman müşteri memnuniyeti sıralamasında üst sıralarda yer almayı başarıyor. Son yapılan müşteri memnuniyeti araştırması ise insanların iPhone SE’ye ne kadar memnun olduğunu gözler önüne seriyor.

Amerika Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre müşterilerin en çok memnun kaldığı telefon 87 puanla iPhone SE oldu. iPhone SE’nin hemen arkasında ise şaşırtıcı bir şekilde 86 puanla Samsung Galaxy S6 edge+ bulunuyor. 3. sırada iPhone 7 yine Galaxy S6 gibi 86 puanla karşımıza çıkıyor. 4 inçlik ekrana sahip iPhone SE, 2016’nın mart ayında tanıtılmıştı. iPhone 5s ile aynı tasarıma sahip olmasına rağmen daha güçlü teknik özellikler sunan cihaz, piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren oldukça ilgi görmüştü. iPhone 6s’te kullanılan A9 işlemciye sahip olan cihazın arkasında da yine iPhone 6s’teki gibi 12 megapiksel çözünürlüğünde kamera yer almıştı. Özellikle cihazın pil performansı büyük takdir toplamıştı. 399 dolar gibi normal iPhone modellerine göre daha uygun fiyatlı olan iPhone SE, bu açıdan da kullanıcıların ilgisini çekmişti


iPhone SE’nin memnuniyetle karşılanmasının bir diğer nedeni de ekran boyutu oldu. Günümüzde iyi bir akıllı telefon almak isteyenler büyük ekran kullanmaya mahkum oluyordu. iPhone SE ise hem yüksek teknik özellikleri hem de küçük ekranıyla fark yaratmayı başardı. iPhone SE 2 ile ilgili bazı iddialar bulunsa da kısa vadede yeni nesil bir iPhone SE’nin beklenmediğini belirtelim.