reklamı kapat

POPÜLER

ABD’nin en çok sevilen telefonu artık iPhone değil

Bu aralar Apple kanadında haberler hiç de iyi değil. 13 yıl aradan sonra ilk kez düşüşe geçtiği ve en çok satan ünvanını Samsung’a kaptırdığı haberlerinin ardından bir kötü haber de kullanıcılardan geldi. ABD’de düzenlenen geniş çaplı ankete göre kullanıcıları en çok memnun eden telefon artık bir iPhone değil.

En çok telefonu satmak, gelirleri artırmak başka şey, bizzat kullanıcıların gözünde birinci olmak, tabiri caizse “gönüllerin şampiyonu” olmak başka şey. Apple’ın yıllardır bu konuda ne denli başarılı olduğu malum. Ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor. Amerikan Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin raporuna göre kullanıcıların en çok memnun kaldığı telefon artık Galaxy Note5.

Ülke genelinde düzenlenen araştırmada, Galaxy Note5 aldığı 86/100 puanla müşterilerin en çok memnun kaldığı telefon konumuna yükselirken, 85/100 puanlı iPhone 6s Plus ikinciliğe geriledi. Fark oldukça küçük görünse de araştırmanın büyüklüğü ve güvenirliliği düşünülünce bu oldukça büyük bir başarı. Üstelik listenin devamına bakınca da Güney Koreli şirketin hakimiyeti gözleniyor. Galaxy S6 edge+ ve Galaxy Note 4 aynı puanla (84/100) üçüncü sırada yer alırken iPhone 6s 83/100 puanla kendine dördüncü sırada yer buluyor.