reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi: “Türkiye’de telefon pazarı ekonomik krizlerden etkilenmiyor”

Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, kısa süre önce verdiği röportaj kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

Xiaomi artık dünyanın en önemli teknoloji firmaları arasında yer alıyor. Kısa süre önce Türkiye’de fabrika kurara telefon üretmeye başlayan şirket, artık çok daha fazla dikkat çekiyor.

Peki Xiaomi, şirket olarak Türkiye pazarı hakkında ne düşünüyor? Sputnik’e özel bir röportaj veren Xiaomi’nin Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı İrfan Öztürk, şunları söyledi:

“Türkiye dinamik bir pazar. Türkiye’deki cep telefonu pazarı ekonomik krizlerden etkilenmiyor. Sadece segmentlerde farklılaşma oluyor.

Şu anda her şey bizim için çok güzel gidiyor ve hedefimiz bir numaralı cep telefonu markası olmak. Şu anda giriş seviyesi segment tamamen orta segmente taşındı. Adette bir değişiklik yok. Şu anda en önemli konu kameralar.

Güçlü kameralar orta seviyeye indi. Biz ilk kez orta segmente 64 megapikseli duyurduk. Artık bu çok ileri kamera özellikleri ulaşılır hale geldi. Xiaomi pazarı yönlendiren bir marka haline geldi.

Biz Türkiye’nin Xiaomi’nin global genişleme planlarında öncü bir ülke olacağını öngörüyoruz. Buradaki fabrika sadece Türkiye için değil ilerde Avrupa ve Afrika gibi pazarlar için önemli bir üretim merkezi haline gelecek.

Ancak başlangıç için şimdilik sadece Türkiye için üretim yapılması düşünülüyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi için ABD hamlesi özelinde de bir açıklama yapıldı

Donald Trump yönetimi, Xiaomi’yi geçtiğimiz yıl sonunda Çin ordusu ile bağı olduğu “iddia edilen” şirketler için hazırlanan kara listeye eklemişti.

Daha sonra ise Xiaomi bu konuda yasal bir mücadeleye girerek ABD’nin yanıldığını kanıtlamış, listeden çıkmıştı. İşte bu bu konuda İrfan Öztürk şunları aktardı:

“Bizim için herhangi bir sorun bulunmuyor. Xiaomi borsaya kote olmuş, tamamen bağımsız özel bir şirket. Kendi işini yapmaya odaklanıyor.

ABD’nin aldığı kararlar satışlarımız da dahil bizi herhangi bir şekilde etkilemedi. Karşı dava açıldı ve bu da çok çabuk karara bağlanarak haksız olduğu ortaya çıkarıldı.

Xiaomi yoluna devam ediyor ve geçtiğimiz on yılda kazandığı başarıları sürdürmeye devam edecek.”

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor