reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X sahipleri telefonlarından memnun mu?

Teknoloji devi Apple‘ın geleceğe merhaba diyerek tanıttığı yeni akıllı telefonu iPhone X, iPhone dünyası için çok radikal bir cihaz. Peki yeni nesil iPhone‘u satın alanlar telefonlarından memnun mu? İşte bunu cevabını veren araştırma;

Bu araştırma Creative Strategies tarafından 1.700 kadar iPhone X sahibi üzerinde yapılmış. Sonuçta ise kişilerin telefonlarından yüksek oranda memnuniyet duyduğu ortaya çıkmış. Telefonu satışa çıktıktan sonra hemen alanalar üzerinde yapılan araştırmaya göre kişiler, iPhone X’un tasarımını oldukça beğeniyor. Aynı zamanda hızı, fotoğraf kalitesi, OLED ekran, kaydırma temelli kontrol ve Face ID de oldukça beğenilenler arasında yer alıyor. Touch ID’nin yerini alan Face ID, biliyorsunuz TrueDepth kamera sistemiyle yüz tanıma gerçekleştiriyor. Çoğu zaman Touch ID’den daha iyi çalışan teknoloji, bazı eleştirilere rağmen görüldüğü üzere kişileri memnun ediyor. Pil süresi, kılıfsız ele uyumu ve portre modu da sevilen telefon, sadece Siri konusunda çuvallamış görünüyor. Direkt olarak yeni iPhone’a özel olmayan bu durum, dijital asistanın geride kaldığını bir kez daha açıkça gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

APple iPhone X

Apple, Siri tarafındaki kötü durumun farkında

Dijital asistan pazarının ilk büyük oyuncusu olmasına rağmen Siri artık geride yer alıyor. Geliştirme sürecinde yaşanan sorunlar, şirket içi vizyon kayıpları ve diğer aksaklıklar, asistanı ileriye değil geriye götürüyor. Bunu değiştirmek içinse teknoloji devinin şu an tam 161 adet Siri temelli işe ilanı bulunuyor. Thinknum tarafından geçtiğimiz ay ortaya çıkartılan bu detay, gerçekten dikkat çekici görünüyor. Asistanı geliştirmek için sadece Amerika Birleşik Devletleri değil birçok merkeze özellikle yazılım mühendisi arayan şirket, ilan sayısıyla da en üst seviyeyi görmüş durumda. Geçtiğimiz aya oranla yüzde 24 artış anlamına gelen 161 iş ilanı, asistanın geleceğine büyük önem verildiğini gösteriyor.

İlgili Video

En yeni iPhone modelleri