reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’ta yemek siparişi dönemi başlıyor

Sosyal medya devi Facebook kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu her şeye site içinden ulaşabilmesini arzu ediyor. Bu kapsamda yemek siparişleri Facebook’a taşınıyor.

Facebook’un şimdilik çok ufak bir kitle için kullanıma sunduğu yeni özellik ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan yemek siparişi vermeye olanak sağlıyor. Bu özellikle birlikte Facebook’taki keşfet başlığının altına bir hamburger ikonu ekleniyor. Buraya tıkladığınızda konumunuzu baz alarak evinize sipariş gönderebilecek restoranlar listeleniyor. Siz de restoran seçip, istediklerinize karar vererek siparişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii Facebook yemek siparişi sistemi için tecrübeli mecraların yardımını alıyor. Platform bir süre önce yurt dışında yemek siparişi hizmeti veren Delivery.com ve Slice ile anlaşma sağlamıştı. Bu sayede siparişe dair gerekli tüm ayrıntılar Facebook’a taşınmış oluyor.

Her ne kadar yemek mecralarına ait site ve uygulamaları kullanarak sipariş vermek mümkün olsa da, Facebook akla gelecek her şeyi bünyesinde toplamaya kararlı görünüyor. Henüz tam anlamıyla kullanıma sunulmayan özellik gelecekte Facebook’un etkileşimine ciddi bir katkı sağlayabilir. Bunun için kullanıcıların başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan sadece Facebook üzerinden sipariş verme alternatifini benimsemesi gerekiyor.

Yemek siparişi özelliğinin ne zaman herkesin kullanımına sunulacağı ise belli değil. Bunun için Facebook’un tüm ülkelerdeki yemek siparişi firmalarıyla anlaşma sağlaması gerekiyor.

YORUMLAR