reklamı kapat

POPÜLER

Foursquare’de online yemek siparişi dönemi başladı

Yer bildirim uygulamasından daha fazlası olma adına çalışmalara başlayan Foursquare ilk büyük hamlesini gerçekleştirdi. Online yemek siparişi konusunda ortaklığa giden internet devi, artık kişilerin direkt yazılım üzerinden sipariş vermelerine imkan sağlıyor.

Resmi blogunda yayınlanan haber ile Amerika’nın en büyük online yemek servisi GrubHub Seamless‘la anlaştığını bildiren Foursquare, kullanıcılarına daha geniş kapsamlı hizmet vermeye hazırlanıyor. 2013 yılının mayıs ayında kişisel karlarını kenara bırakarak içinde bulundukları sektörü domine edebilmek için birleşen Seamless ve GrubHub, günümüz piyasasında rakiplerine nazaran öne çıkmayı başarıyor.

Anlaşmaya göre artık Foursquare’de herhangi bir restoranın sayfasını ziyaret ettiğiniz sırada, alt bölümde çıkacak butona tıklayarak direkt uygulama aracılığıyla siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca arama ekranındayken mutfak türünü belirledikten sonra sorgunuza “delivery” kelimesini eklemeniz durumunda (örneğin “pizza delivery”), Foursquare’in kendi veritabanının da bulunan 20 bin restoran içinde uygun olanlara kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. İnternet sitesinin yanı sıra mobil yazılımlarda da hayata geçirilen özelliğin gelecek dönemde tüm kullanıcılara yansıtılması bekleniyor.

foursquare

YORUMLAR