reklamı kapat

POPÜLER

Artık Foursquare’de check-in yapılmayacak

önemli değişikliklere imza atan popüler yer bildirim servisi Foursquare, bu sefer oldukça kritik bir düzenlemeyle karşımıza çıkıyor. Öyle ki şirket bünyesinden yapılan son açıklamaya göre Foursquare iki farklı uygulamaya bölünecek ve check-in’ler artık farklı bir platform üzerinden yapılacak.

Resmi blog’ta yayınlanan habere göre uygulama içerisindeki yer bildirim fonksiyonunun Swarm isimli yepyeni bir servise taşındığı, Foursquare’in ise gerçekleştirilecek “başkalaşım” sonrası daha çok yeni mekanları keşfetme ve yerel aramalar amacıyla kullanılacağı bildirildi. Ayrıca bölgesel aramalarda arkadaş tavsiyelerinin yanı sıra uzman kişilerin önerileri de önemli hale gelirken, en iyi yer ve içeriğe ulaşmak kolaylaşacak. Swarm’ın yakındaki arkadaşları bularak ortak bir etkinlik planlamak için özel şekilde tasarlandığını ifade eden yetkililer, bu değişimle beraber check-in fonksiyonunun daha dinamik ve hızlı hale geleceğini belirtiyorlar. Foursquare COO’su Evan Cohen’in “gerçek dünyanın Google’ı olmak istiyoruz” vizyonuyla uyuşan düzenlemelerin ardından uygulamanın etkileşim bölümünü Swarm, içerik bölümünü ise Foursquare oluşturacak. Artık “ne, nerede?” sorusunun yanı sıra “en iyi nerede?” sorusuna da cevap vererek gerçek yaşam ile dijital dünya arasında aktif köprü kurmak isteyen yeni Foursquare’in bu yaz sonunda hayata geçirilmesi planlanıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Artık Foursquare’de check-in yapılmayacak” için bir cevap

  1. Mehmet Korkmaz dedi ki:

    Kendi markalaşmalarını yapabilmeleri çok rahat. Burada gerçek dünynın
    google’ı olmuyorlar gerçek dünyanın reklam gelirlerini alma peşindeler. Mükemmel bir gelir döngüsüdür. Şirketler kahvenin en iyi satıldığı yer için öneri reklamları göstertir ve bu sayede kahveniz en çok içilen kahveler sıralamasında üst sıradadır. CEO’nun reklam gelirlerini artırmak istediğini biliyorum ama gerçekden çok mükemmel bir yazılım haline geldi….

    İstediğini yücelt istediğini batır ekonomiye yön ver kısmi olarak