reklamı kapat

POPÜLER

Foursquare check-in’leri Swarm’a taşınıyor

Google ve Facebook gibi devlerin tahtına göz diktiğini hiç saklamayan Foursquare’in değişim geçirerek iki uygulamaya bölüneceğinden daha önce bahsetmiştik. Değişiklikleri yavaş yavaş hayata geçirmeye başlayan Foursquare ilk adımı bugün atarak Google Play Store ve App Store’dan Swarm uygulamasını indirmeye sundu.

Yakında Foursquare’den kaldırılacak check-in işlemi için bundan sonra Swarm kullanmamız gerekecek. Şu anda check-in özelliği Foursquare’den kaldırılmış değil, ancak firmanın beklentisi kullanıcıların yavaş yavaş Swarm kullanmaya başlaması ve herkes yeni uygulamaya alıştıktan sonra Foursquare’den check-in özelliğinin kaldırılması.

Swarm uygulamasını indirdiğinizde Foursquare’deki hesap bilgileriniz ve arkadaş bilgileriniz doğrudan yeni uygulamaya aktarılıyor, yani arkadaşlarınızı yeniden eklemeniz veya Foursquare’de kazandığınız rozetleri kaybetmeniz gibi durumlar söz konusu değil.

Buna ek olarak Swarm’da bulunan semt paylaşım özelliğiyle uygulamanın bulunduğunuz semti otomatik olarak göstermesini sağlayabiliyorsunuz. Yani belirli bir mekanda check-in yapmasanız dahi takipçileriniz bulunduğunuz bölgeyi görebiliyor. Ancak nerede bulunduğunu her an paylaşmak istemeyenler bu özelliği kapalı tutabiliyor. Semt paylaşımı açık olan arkadaşlarınızı yakınlık sırasına göre listeleyen uygulamayla kimin size ne kadar mesafede bulunduğunu bir bakışta görebiliyorsunuz.

Artık check-in yaptığınızda girişinize sevimli etiketler yapıştırarak ruh halinizi de yansıtabilirsiniz. Emojilere benzeyen etiketler şimdilik on adet, ancak ileride artırılabilir.

Orijinal Foursquare uygulamasında keşif odaklı bir uygulama olmasını sağlamak üzere yapılacak değişiklikler henüz gelmedi, ancak firmanın açıklamasına göre tepeden tırnağa yenilenmiş bir Foursquare uygulaması önümüzdeki yaz çıkacak.

Swarm

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
Android: 6,1 M
iOS: 17,3 MB

YÜKLEMEK iÇiN
Android Swarm
iOS Swarm

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ