reklamı kapat

POPÜLER

1930’ların çizgi film tarzı ile yaratılan oyun artık Steam’de [Video]

1930’larda yayınlanan çizgi filmleri hiç izlediniz mi? Siyah beyaz sessiz çizgi filmler, havadan düşen ağır cisimler, arka planda çalan müzikler ve çok daha fazlası. İşte bunların hepsi oyun üreticisi Red Little House‘a ilham kaynağı olmuş ve ortaya çok eğlenceli bir macera-bulmaca oyunu olan Fleish and Cherry in Crazy Hotel ortaya çıkmış.

Fleish and Cherry in Crazy Hotel, vintage tasarımı ile hikaye ve görseli farklı bir noktada buluşturuyor. Steam kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen Greenlight oylamasını geçmeyi başaran oyunun hikayesi, Jessica Rabbit’in Roger Rabbit’i Tonny Town’dan kurtarış hikayesini anımsatıyor.

cherry
Toonville’in yıldızı Fleish the Fox‘un baş düşmanı Mr Mintz sürekli Fleish’in sevgilisi Cherry‘yi kaçırarak Fleish’in hayatını zindan etmeye çalışıyor, ancak Fleish bir şekilde hep sevgilisi ile mutlu sona ulaşmayı başarıyordu. Bu oyunda işler beklenmedik bir şekilde değişiyor. Beş bölümden oluşan oyun, tek kişiyle oynanıyor ve İngilizce-İspanyolca dil seçeneği sunuyor. Diyaloglarda interaktif bir sistem sergileyen oyun, Unity motoru ile PC, Mac ve Linux için hazırlanmış. Oyunun demo versiyonunu resmi sitesinden veya Steam üzerinden indirip deneyebilirsiniz.

VİDEO