reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LOG Görsel

Samsung, yeşil çizgi sorunu için Hindistan’da ücretsiz ekran değişimi sunuyormuş

Gelen haberlere göre çok sayıda Samsung telefon yine ekran üstü yeşil çizgi sorunu yaşıyor. Evet, bu sorun halen masada yer alıyor.

Ekran üstü yeşil çizgi sorunu bu aralar yine Samsung’un peşini bırakmıyor. Örneğin yılın başında tanıtılan Galaxy S24 serisi de yeşil çizgi sorunundan kaçamamıştı. Birçok Android telefonda ve aynı zamanda iPhone’larda da görülen ekran üstü yeşil çizgi sorunu, maalesef bazı Samsung Galaxy S24 Ultra modellerinde de karşımıza çıkmıştı. Ekranı baştan başa geçen bu yukarıda görebileceğiniz çizgi, elbette her telefonda olmuyor ancak olduğu zaman “genelde” donanımsal değişiklik gerektiriyor. Yıllardır tam olarak çözülemeyen yeşil çizgi sorununu geçtiğimiz hafta gündeme getiren ise çok daha geniş çaplı bir durum olmuştu. Çok sayıda Galaxy A73, Galaxy M21, Galaxy M52 5G, Galaxy S21 (Tüm aile), Galaxy S21 FE, Galaxy S22 (Tüm aile) ve Galaxy Z Flip 3 kullanıcısı, yaptıkları yazılım güncellemelerinden sonra telefonlarının ekranlarında yeşil çizgi çıktığını bildirmeye başladı. Hatta bir Galaxy S21 Ultra kullanıcısı şikayetini sayfanın altındaki X paylaşımı ile dile getirdi. Bu problemin arkasında tam olarak ne olduğu şu aşamada bilinmiyor, bazı kişiler Samsung kullanıcılarına güvenlik risklerine rağmen “çıkan güncellemeleri yapmayın” tavsiyesinde bulunuyor. Bazı kullanıcılar sorunun “One UI 6.0” veya “Nisan 2024” güvenlik güncellemelerini yükledikten sonra ortaya çıktığını aktarıyor, konuda henüz şirketten yapılmış resmi bir açıklama ise bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirketin bu durumu yeni güncellemeler ile çözüp çözemeyeceği henüz bilinmiyor, bugün öğrendiğimiz kadarıyla Samsung geçtiğimiz yıldan bu yana yeşil çizgi sorunu için Hindistan’da ücretsiz ekran değişimi sunuyormuş. Bu hizmet başta sadece Galaxy S20 ve Note 20 serisi için başlamış, geçtiğimiz günlerde ise Galaxy S21 ve Galaxy S22 serisine de genişletilmiş. Ancak burada tepki çeken bir adım atılmış çünkü ücretsiz değişim için 30 Nisan 2024 tarihine kadar süre konulmuş durumda. Bu tarih kaçırılırsa kullanıcılar kendi hataları olmayan ekran üstü yeşil çizgi sorunu için ekstra ücret ödemek zorunda kalacak. Şu an bu ücretsiz değişim kampanyasının geniş çaplı hale getirilmesi ve diğer ülkelere de getirilmesi talep ediliyor, Samsung’un bu konuda bir açıklaması ise bulunmuyor.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle