reklamı kapat

POPÜLER

iPhone tasarımlarının sızması işte böyle engelleniyor

Teknolojik cihazların üretimi oldukça uzun süreçlerden oluşuyor. Önce tasarımı yapılan cihaz sonra prototip haline getiriliyor ve testler yapılıyor. Bu süreç boyunca telefonun tasarımının sızmaması için bazı önlemler almak gerekiyor. iPhone’ların tasarımının sızdırılmaması için nasıl bir önlem alındığı ortaya çıktı.

Sızan görsellere bakılırsa iPhone’un tasarımının sızmaması için yoğun bir çaba sarfediliyor. Prototip cihazlar için hazırlanan kılıflar telefonun neredeyse tamamını kapatıyor. Arka kısmın tamamen kapandığı görünürken yalnızca kamera kısımlarında çok küçük bir açıklık yer alması dikkat çekiyor. Öne tarafa baktığımızda ise yine bütün detayların saklanmaya çalıştığını görüyoruz. Ön kamera, hoparlör ve home tuşu gibi kısımların belirgin olduğu kılıfta diğer taraflar tamamen kapalı vaziyette. Hatta ekranın bile yalnızca orta kısmı görünüyor. Ekranın sağ ve sol kısmında sarı bantlar bulunuyor. Kılıf çıkarılmak istendiğinde bu kısım hasar gördüğünden sızdırma girişimleri anında anlaşılabiliyor. iPhone’un bu şekilde kıtalar arasında dolaştığı belirtiliyor.


Her prototipin kendine özel bir pasaportu bulunuyor ve bu pasaportların üzerinde cihazın testleriyle ilgili bilgiler yer alıyor. Ayrıca arka kısımda bulunan QR kod sayesinde Apple, cihazların nerede olduğunu takip edebiliyor ve prototipin diğer detaylarına ulaşabiliyor.

Tüm bu çabalara rağmen iPhone 7 Plus’ın çıkıştan 6 ay önce en gerçek haliyle sızdığını düşünürsek önlemler yetersiz kalıyor. En azından artık iPhone’ların nasıl korunmaya çalıştığını biliyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone tasarımlarının sızması işte böyle engelleniyor” için 3 cevap

  1. alikan dedi ki:

    adamlar zeki

  2. selcukyilmaz dedi ki:

    Aman ne detay var da onu saklıyor ki? Yine aynı kasa… (:

  3. lolz dedi ki:

    Ahahah hiç güleceğim yoktu. Durum aynen öyle 😀