reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’u 360 derece kameraya dönüştüren lens [Video]

Geçtiğimiz günlerde sizlerle iPhone’la uyumlu makro lens alternatiflerini paylaşmıştık. 360 derece çekim yapmak isteyen kullanıcılar içinse bambaşka bir model bulunuyor.

Akıllı telefonların 360 derece çekim yapmasını sağlayan harici lensler ilk kez karşılaştığımız bir teknoloji değil. Örneğin Moto Z2 Play tanıtımında 360 derece çekim yapmayı sağlayan bir Moto Mods duyurulmuştu. Aynı şekilde bu yılın başında Huawei de kendi 360 derece kamera aksesuarını teknoloji severlerle paylaşmıştı. iPhone’larla kullanılabilen 360 derece kamera alternatifleri arasında ise Insta360 bulunuyordu. Yeni bir Indiegogo kampanyası ise çok daha uygun fiyata 360 derece çekimler öneriyor.

360 derece kamera aksesuarı Fishball

Fishball isimli bu aksesuar, oldukça basit bir şekilde kullanılabiliyor. iPhone 7 ve üstü modellerle uyumlu olan Fishball’u basit bir şekilde telefonunuzun üstüne oturacak şekilde arka kameraya takarak 360 derece çekimlere başlayabiliyorsunuz. Fishball’u kullanmak için gerekli olan tek şey Fishball uygulaması. Bluetooth ve benzeri herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymayan Fishball, telefonun pil ömründe de çalmıyor. Herhangi bir hafıza kartına da ihtiyaç yok. Fotoğraflar direkt olarak telefon hafızasına kaydediliyor. 360 derece fotoğraf ve videoları destekleyen Facebook, YouTube gibi platformlarda da çektiğiniz görselleri telefonunuzdan paylaşabiliyorsunuz. Fishball’un iPhone X’la da uyumlu olduğunu ekleyelim.

Android kullanıcıları için ne yazık ki şimdilik bir alternatif sunamayan ekip, Indiegogo kampanyasının başarılı olması durumunda belli başlı modellere destek verebileceğini de ekliyor. Fishball’un etkileyici bir diğer yanı bütçe dostu fiyatı. Ürün Indiegogo üzerinden 39 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.

VİDEO