reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X tanıtılır tanıtılmaz ilk parodi gün yüzüne çıktı [Video]

Uzun zamandır teknoloji gündemini meşgul eden iPhone X sonunda gün yüzüne çıktı. Kimileri için fazlasıyla ilgi uyandırıcı olan bu telefon kimileri tarafından pek beğenilmedi. iPhone X’e özel hazırlanan parodi videosu ise bu amiral gemisi modelin pazarlanmasına yardımcı olacak özelliklerle dalga geçiyor.

iPhone X’e dair ilk parodiye imza atan bu tarz videolarıyla tanınan jacksfilms oluyor. Bu parodi videosu iPhone X’i 1000 dolarlık bir emoji cihazı olarak görüyor. Tahmin edilebileceği üzere burada Apple’ın bu büyük etkinlikte duyurduğu Animoji özelliğine gönderme yapılıyor.

Video on sene önce Steve Jobs‘un ilk iPhone’u tanıtmasıyla başlıyor. Telefonlarda farklı bir dönemi başlatan bu tanıtımın ardından iPhone’ların büyük gelişme kaydettiği ve iPhone X‘in tam olarak Steve Jobs’un hayat ettiği şekilde geliştiği dile getiriliyor. 1000 dolarlık bir emoji cihazı olarak tanımlanan iPhone X’in eleştirilen bir diğer özelliği ise fiyatı. Kısaca telefonu almaya herkesin gücünün yetmeyeceğinin altı çiziliyor. Face ID özelliği de parodi videosundan nasibini alıyor. Apple‘ın geliştirdiği yüz tanıma teknolojisinin telefonun sahibini anlamak için yüzümüze binlerce lazer ışını gönderip ruhumuzu emdiğini, çalışmak için gerekli enerjiyi böyle elde ettiği söyleniyor. Bu teknoloji sayesinde ufak bir Game of Thrones göndermesi de yapılıyor.

jacksfilms’in hazırladığı ve daha birçok farklı eleştirinin yer aldığı parodi videosunu haberimizin girişinde bulabilirsiniz.