reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X
iPhone X

iPhone X’in kutu açılış videosu yayında [İzle]

Kısa bir süre önce Apple kampüsünü ziyaret eden Apple’a yakın kaynaklardan Benjamin Geskin, iPhone X’in kutu görsellerini paylaştı. 3 Kasım’da dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulacak iPhone X’in kutu görseline baktığımızda telefonun çerçevesiz tasarımı karşımıza çıkıyor.

İlk etapta kutu videosu yayınlanan ve ardından Apple tarafından kaldırılan videoyu bir Instagram kullanıcısı kendi hesabı üzerinden paylaştı. YouTube üzerinden yayınlanan bir videoda da telefonun detaylı kutu açılışı videosuyla karşı karşıya kalıyoruz. Apple tarafından henüz kaldırılmayan videonun kısa bir süre içerisinden kaldırılma ihtimali kuvvetle muhtemel.

Türkiye’de kasım ayının sonunda veya en geç aralık ayında satışa sunulmasını beklediğimiz telefonun Türkiye karaborsa fiyatı da belli oldu. Doğubank İş Hanı’ndaki dükkanlardan elde edindiğimiz bilgiye göre iPhone X’in 64 GB’lık modeli 7.000 TL‘den, 256 GB’lık modeli ise 8.000 TL fiyatla satışa sunulacak. Sahibinden.com’da da ön siparişle satışa sunulan telefonun fiyatları 5.200 TL ile 7.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

iPhone X, çerçevesiz OLED ekranıyla fark yaratıyor

Yeniden tasarlanan cam/paslanmaz çelik gövdesi ve güçlü performansıyla fark yaratan iPhone X, hem Apple fanlarının hem de teknoloji dünyasının beklentilerini karşılayacak yeniliklerle geliyor. iPhone’un 10. yıl dönümünü iPhone X modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. Telefona bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranıyla birlikte ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Telefonla birlikte yeni bir dönem başlıyor: Animoji! Animojiler en basit tanımıyla emojilerin hareketlendirilmiş halleri. Ancak göründükleri kadar da basit değiller. Çünkü animojilere istenilen kişisel yüz ifadeleri iPhone kamerasına bakılarak verilebiliyor. Face ID için geliştirilen 3D sensörler kişisel yüz ifadenizi algılayarak bu ifadeyi animojilere taşıyabiliyor.

Resmi Türkiye satış fiyatı 6.099 TL (64 GB), 6.899 TL (256 GB) olan iPhone X’in aralık ayında Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO

Wow ? #apple #iphonex #fanboyapple

A post shared by Abraham Rodriguez (@abraham950) on