reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XR
iPhone XR

iPhone XR ve iPhone Xs kamera karşılaştırması

30 Ekim 2018

iPhone XR ve iPhone Xs modellerinin kamera performansları karşı karşıya geldi. iPhone Xs geniş açılı ve telefoto lensli çift kameraya sahipken iPhone XR tek kamerayı bünyesinde barındırıyor.

iPhone XR’da çift kamera olmasa da telefon başarılı bir performans sergiliyor. Uygun fiyatlı modelde portre özelliği yer alsa da telefonun iPhone Xs kadar başarılı bir performans sergilemediği görülüyor. iPhone Xs’te yer alan telefoto kamera, portre çekimlerdeki arka planın daha yumuşak olmasını sağlıyor. Her iki cihazda da derinlik kontrol ve portre aydınlatma özellikleri yer alıyor.

Telefonda daha az portre aydınlatma seçeneğinin bulunduğunu söyleyelim. iPhone Xs 2x optik ve 10x dijital zoom özelliğine destek verirken, uygun fiyatlı model, 5x optik zoom’a destek veriyor. Genel olarak fotoğraf performansı açısından birbiriyle aynı performans sergileyen telefonlar, piyasadaki en iyi kameralı akıllı telefonlar arasında gösteriliyor. Ön kameralar karşılaştırıldığında telefonların aynı performans sergilediğini söyleyelim.

iPhone XR’da daha hızlı otomatik odaklama sağlayan yepyeni bir sensöre sahip 12 megapiksel f/1.8 diyaframlı geniş açılı bir lens bulunuyor. ISP’de yapılan iyileştirmeler, Neural Engine ve geliştirilmiş yazılım algoritmaları, üstün bir bokeh efektine sahip portre fotoğraflarına imkan tanıyor. Akıllı HDR, fotoğraflara daha güçlü vurgu ve gölge ayrıntıları getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR ve iPhone Xs, Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Telefonların Türkiye satış tarihleri ise henüz açığa çıkmış değil. iPhone Xs ve iPhone XR’ın kasım veya aralık ayında satışa sunulması bekleniyor.

Video

İlginizi çekebilir

iPhone Xs’in tanıtım videosu