reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’u el fenerine dönüştüren aksesuar [Video]

Akıllı telefonlarımızdaki kamera flaşı yalnızca fotoğraf çekimlerinde değil, ışıklandırma konusunda da en büyük yardımcımız oluyor. Karanlık bir ortamda flaş yardımıyla istenen yeri aydınlatmak mümkün hale geliyor. Flens adı verilen bu mini aksesuar ise söz konusu durumlarda flaşın daha iyi bir şekilde işlevini yerine getirmesini sağlıyor.

Normalde flaş ışığı fotoğraf çekimi sırasında mekanı iyice aydınlatmak için geniş açıda ışık veriyor. Bu nedenle de el feneri olarak kullanırken istediğimiz noktayı tam olarak ışıklandırmak mümkün olmuyor. Flaşın üzerine direkt olarak yerleştirilen bu mini aksesuarın üzerinde özel bir lens bulunuyor ve bu lens sayesinde ışık çok daha uzak mesafeyi aydınlatabiliyor.

flens2
Flens’in flaşın tam üzerinde olması gerektiğinden kılıf kullanırken bu aksesuar kullanılamıyor. Manyetik yapısıyla gövdeye iyice yerleşen aksesuarın düşme riskinin bulunmadığı belirtiliyor. Kickstarter’da 20 bin euro destek bekleyen projeye 17 euro destek vermek, bir adet Flens sahibi olmak için yeterli oluyor. Şu an için geçerli olan fiyatın Flens piyasaya sürüldüğünde 30 euro’ya yükseleceği belirtiliyor. İstenen rakama ulaşılması halinde cihazların temmuz ayında destekçilere ulaştırılacağı ifade ediliyor.

VİDEO