reklamı kapat

POPÜLER

nova

Nova mobil flaş ile daha profesyonel fotoğraflar çekmek mümkün

Akıllı telefonlarımızı alırken kontrol ettiğimiz özelliklerin başında kamerası geliyor. Yeterince iyi mi? Profesyonel fotoğraf hissi yaratabilir miyiz? Sosyal ağlara yükleyeceğim fotoğraf yeterince kaliteli görünür mü? Bu sorular pek çoğunun aklını kurcalarken, yan ürünler de deneyiminizi geliştirmeyi amaçlıyor.

Instagram’ın da tetiklediği internet fotoğrafçılığı yadsınamaz bir şekilde büyümeye devam ediyor. Yediğimiz yemekten aldığımız eşyalara kadar hepsini kendimize göre bir kompozisyon içinde çekip internete yüklemeyi ve beğeni almayı bekliyoruz. Son dönemde yükselişe geçen selfie trendi ise ön kamera odaklı telefonların üretimini dahi etkilemişken, yan ürünlerin oluşmasına kimse şaşırmaz diye düşünüyoruz.

nova
Telefonlar için üretilen mini lensleri bir kenara bırakacak olursak, çoğu telefonun düzgün bir şekilde aydınlatma konusunda pek de başarılı olmayan flaşları için de Nova kablosuz flaş imdadınıza koşuyor. USB kablo ile şarj edilen bu flaş, Instagram fotoğrafçılığınızı desteklerken, daha “profesyonel” bir his yaratmayı amaçlıyor. Bünyesinde bulundurduğu 40 LED ışık ile çekimlerinizin kalitesini artıracak olan Nova, uygulamasıyla da parlaklık ve kontrast gibi değerleri ayarlamanızı sağlıyor.

nova
Bluetooth ile mobil cihazınıza bağlanan flaşın üç otomatik modunun yanı sıra bir de tüm değerleri elle ayarlayabildiğiniz manuel modu bulunuyor. Dikdörtgen gövdesi ve ince yapısı ile yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz bu flaşın ne kadar gerekli olduğu tartışılır olsa da, 59 dolara satılan bu flaşla profesyonel hissi yaşayabilirsiniz.