reklamı kapat

POPÜLER

iRobot’un kurucusundan performans ve kontrol odaklı drone [Video]

Roomba isimli temizlik robotunun tasarımcılarından ve iRobot şirketinin kurucusu ortaklarından biri olan Helen Greiner’ın diğer drone’lara göre çok daha farklı bir uçuş mekanizmasına sahip olan LVL 1 drone’u Kickstarter‘daki yerini aldı.

Greiner’ın yeni kurduğu CyPhy Works tarafından geliştirilen drone’da 6 adet motor bulunuyor. Üzerinde 1080p görüntü kaydı yapabilen 8 megapiksel kameranın yer aldığı cihazın hareket etmesi için herhangi bir yöne doğru eğilmesi gerekmiyor. Bu yönüyle diğer drone’lardan ayrılan LVL 1, video çekimlerinin daha net olmasını sağlıyor. Android ve iOS uygulaması üzerinden cihazı kontrol etmek de mümkün. Geo-fence teknolojisi sayesinde kullanıcılar drone üzerinde daha fazla hakimiyet kurabiliyor. Drone belirlenen yüksekliğin üzerine çıkmıyor veya belirli bir alanın sınırına geldiğinde otomatik olarak geri dönüyor. 6 motorun avantajını kullanan LVL 1 havada çeşitli akrobatik hareketleri rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Özellikleriyle dikkat çeken cihazın kullanım süresi ise 20 dakika.

drone1
250 bin dolar destek bekleyen drone, kısa süre içerisinde 135 bin dolardan fazla bağışı toplamış durumda. Sınırlı sürümlerinin birçoğu tükenmiş olan LVL 1’a sahip olabilmek için şu anda 445 dolar destek vermek gerekiyor. Drone’un destek veren kullanıcılara ulaşacağı tarih olarak ise 2016’nın şubat ayı gösteriliyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER